martin5504
27.04.16,20:02
Dobry den, mal som zalozenu zivnost 29.9 a zrusil som ju dnes, som student no pocas podnikania som nemal ziadny prijem ani stratu, do dan. uradu som dal o tomto vediet, no teraz som zistilll, ze musim uzavriet nejaku UZ a som z nervami v koncoch, pretoze neviem co mam robit. Dakujem
Orsz
27.04.16,18:16
Pokiaľ si nemal žiaden príjem, tak si nemal povinnosť robiť DPFO ani závierku - iba v prípade ak ťa vyzve DU - tak podáš nulové DPFO typ B. Závierku netreba žiadnu - mohol si sa predsa rozhodnúť pre paušálne výdavky alebo daň.evidenciu a vtedy sa závierka nerobí. Takže nič sa nedeje. Niekedy ľudia v týchto prípadoch napíšu list na DU v termíne do 31.3., že nemali žiadne príjmy a z tohto titulu nerobia DPFO, ale nie je to povinnosť.
martin5504
27.04.16,18:19
Áno ja som tento rok poslal na DU list, ze som nemal ziadny zisk ani stratu teda za minuly rok, takze som v suchu nemusim uz nic riesit len zrusit dič a hotovo? Pretoze chcem tak od juna/jula nastupit do prace a nechcem mat potom zbytocne problemy.
Orsz
27.04.16,18:22
Keď tak budúci rok do 31.3. možno znova napísať na DU, že za obdobie podnikania 1-4/2016 si nemal príjem. A samozrejme, treba oznámiť ukončenie živnosti aj na zdravotnej poisťovni.
martin5504
27.04.16,18:24
Hej hej to som robil cez nejaku firmu vraj to zivnostnik vsetko uz nahlasil, ale aj tak tam radsej zavolam, clovek nikdy nevie. Uf.. dakujem krasne sa mi neskutocne ulavilo :) taketo starosti stresy clovem musi mat :D