thekacicaa
27.04.16,21:11
Dobry den, vedeli by ste mi poradit, ako postupovat, ked rozloha novostavby (bytu) je mensia ako je uvedene v liste vlastnictva? Rozdiel v rozlohe presahuje toleranciu uvedenu v zmluve. Prevzali sme kluce od bytu, uhradili vsetky faktury. Zostava podpisat zmluvu na prevod vlastnictva. Navrh na zmluvu na prevod vlastnictva obsahuje uz skutocne (mensie) rozmery bytu. Tento navrh na zmluvu sme neodsuhlasili a ziadali sme developera o vysvetlenie, ktory vsak neodpoveda.
Jasne, ze byt uz nezvacsia, ale nemyslite, ze cena bytu by mala zodpovedat rozlohe? Nemal by byt rozdiel zohladneny v celkovej cene? Ma vobec pravny postup nejaky vyznam v tomto pripade? Dakujem. B.
enida
28.04.16,02:36
Pokial to spada do tolerancie ktoru si podpisal v zmluve tak si s tym suhlasil. Je to uplne bezny postup a bezna klauzula v developerskych zmluvach. Niet co riesit. Oni dodali byt pricom dodrzali vsetky zmluvne podmienky. Minimalne v tomto bode. Mozno jedine ak by dana zmensena miestnost tym utrpela na funkcnosti. Ale to dokazovat...
thekacicaa
28.04.16,05:13
Ako som pisala hore, rozdiel nie je v tolerancii, je vacsi.
enida
28.04.16,19:19
aha. v tom pripade by to mal byt dovod na odstupenie od zmluvy.