Sil Via
27.04.16,22:03
v byte som dlhodobo nebývala, pracovne som bola v inom meste, následne som byt predala.
buchač
27.04.16,20:10
Veru musíš...
Spomínaný dôvod nie je dôvodom na nezaplatenie.
Majiteľ bytu - odberateľ elektrickej energie je (žiaľ) POVINNÝ platiť za tie onačiny verejnoprávnych médií...a to aj v prípade, že ich nepozerá a nepočúva.

ALEBO skús nezaplatiť...a uvidíš to tóčo...

Len ma zaráža, že upomienky posielajú po rokoch...no na druhej strane môže byť jeden aj rád, že si neúčtujú penále a iné pokuty ako naša Sociálna poisťovňa...tá posúva veci rovno exekútorovi.
---------------------------------

Ale nič si z toho nerob...dcére došla tiež upomienka. ;)
Býva v byte po mojej mame. Tá pred časom zomrela a pri zmenách v platbách za byt sme na RTVS nejak opomenuli...
jelalim
28.04.16,06:36
Ty si na koncesionarske poplatky bola prihlasena, ale neplatila ich, alebo si ani nebola prihlasena?

Podla mna maju narok na max. 2 roky, po dvoch rokoch to maju premlcane.
Sil Via
28.04.16,06:55
Ja som sa začala platiť,keď v tom byte začal bývať môj brat a používať TV,inak som nebola asi ani odhlásena...v tom byte som TV nemala vôbec.a vlastne viem,že sa o tom zákone dost diskutovalo,no chápem,že asi musim zaplatiť,len nechapem,ze ked som zacala platiť v 2014,nikto nič neupozornil,až teraz,keď som sa odhlasila,si spomenuli? a tak daleko do minulosti? neplati nejaka premlčacia doba?to ako ked by som platila dalej,tak nic nikomu nemusim doplatiť?
ivka70
28.04.16,07:02
Sil Via
28.04.16,19:37
Chcela by som vedieť, či zmenou zákona v r.2008 som bola akože povinná sa prihlásiť ku koncesionárskym poplatkom a keď som to neurobila, tak som bola akože automaticky prihlásená?na základe čoho som povinná uhradiť nedoplatok, ak som nebola prihlásená?
Sil Via
28.04.16,19:44
Ešte perlička...zamestnávateľ mi dal zaplatiť cca5€ ako koncesionársky poplatok za posledné 2 roky, ak chceme počúvať rádio akože...ale ja predsa nemôžem platiť aj na domácnosť aj v práci! ak by som ho požiadala vystaviť doklad/čo samozrejme asi neurobí/, mala by som nárok na úľavu od platenia?
ivka70
28.04.16,19:56
Nemala, zamestnavatel musi platit, podla poctu zamestnancov, nie podla toho, ci pocuvate radio alebo nie. A nesmie tuto svoju povinnost prenasat na zamestnancov.
ivka70
28.04.16,19:57
Po zmene zakona je prihlaseny kazdy, kto je odberatelom elektriny.
Ak si platila koncesionarske poplatky na inom mieste (mala si viac odbernych miest elektriny), mohla si si ich zdruzit a platit iba raz.
Sil Via
28.04.16,20:10
takže ho môžem obviniť, že zobral peniaze nezákonne? ale žiadny doklad nám nedal !
buchač
28.04.16,21:03
Sil Via (Dnes 22:44) Ešte perlička...zamestnávateľ mi dal zaplatiť cca5€ ako koncesionársky poplatok za posledné 2 roky, ak chceme počúvať rádio akože
====================================
Hm.....5 € / 2 roky, čiže 730 dní.
To vychádza na jeden deň 0,0068493150 €...

Ozaj, keď už sme pri tom, pri tej paranoji...kde je napísané, ktorý zákon vraví o niečom takom, že zamestnávateľ je povinný zabezpečiť rádio ?
ivka70
29.04.16,02:39
Obvinit ho mozes, ale ako dokazes, ze si platila a ze si platila na tento ucel?