Janca1
18.06.06,14:08
Dobrý deň, prosím niekoho kto účtuje CK aby mi odpovedal na moje otázky, už som prečítala kopec literatúry aj sa radila s DU aj s Vami ;) , ale potrebujem "polopate" odpovedať na tieto otázky.
1. Pri určení prirážky CK postupujem z kalkulácie pre jednotlivé zájazdy, nakoľko v čase povinnosti odviesť DPH nemám všetky skutočné doklady. Kedže poskytujem aj vlastnú službu /dopravu vlastným autom + sprievodcu/ vyčíslim podľa km a priemernej spotreby náklady na cestu a náklady na sprievodcu /stravné+vreckové/ k tomuto prirátam DPH /odvediem osobitne/ a túto cenú pripočítam /aj s danou/ do nákladov. Rozdiel je potom moja prirážka aj s DPH, ktorú odvediem. Správne?

2. počas cesty musíme kupovať ešte dialničné známky, platíme parkovné a ešte aj samozrejme tankujeme. Toto sú moje náklady. Môžem si napr. z tankovania už uplatniť DPH /ak samozrejme tankujem na územi SR/ alebo celé do nákladov aj s DPH? Považujem to za súčasť ceny za zájazd /vlastná služba/ alebo za bežnú réžiu?

3. Ako to má byť v účtovníctve? Náklady na zájazd /ubytko, letenky, autobus...../ napr. na účte 518. Príjmy od zákazníka 602. Pričom túto sumu rozdelím tak, že prirážku dám osobitne aby mi DPH vstúpila do zostavy a zvyšok ako príjem nepodliehajúci? Réžia ako napr. telefon, kanc. s nárokom na odpočet DPH na 501, 518.

4. A ešte čerešnička na torte, neviem čo s poistením, ktoré CK platí poisťovni za svojich zákazníkov. Dúfam že neovplyvnuje koef. :mad:

Budem veľmi vďačná za odpoveď. Dúfam, že už potom budem mať vo všetkom jasno :)
Janca1
19.06.06,17:37
Nájde sa prosím niekto kto mi vie odpovedať? Budem vďačná
Vladimír Ozimý
20.06.06,09:32
no poistenie kedysi vstupovalo do koeficientu, ale po novelizacii bolo sprostredkovanie vynate...treba proviziu brat ako cenu s DPH to jest neovplyvnuje koeficient...ostatne som nestihol este v hlave spracovat...
Daduľa
21.06.06,08:28
Podľa ktorej novelizácie by malo byť sprostredkovanie poistenia vyňate??
Podľa §37 Zákona o DPH, sprostredkovanie spadá pod koeficient.
Ak sa nieco zmenilo, rada získam nove info!!
Pekny deň!