dolfort
28.04.16,11:42
Dodávateľ - programátor z CZ, ktorý je registrovaný ako platiteľ DPH, mi dodáva programátorské služby.
Odberateľ - s.r.o. nie je registrovaná v SK ako plnohodnotný platiteľ DPH, ani podľa § 7a.
Miesto dodania služby je SK.

Otázka - dodávateľ mi má fakturovať s alebo bez DPH?
Dakujem
Sarlotka
28.04.16,15:54
sro je zdanitelna osoba a je povinná pred prijatim sluzby vykonat registraciu podla §7a zakona 222/2004 zákona o DPH... ak ju nevykonate v zmysle smernice EU ma dodavatel pravo vas povazovat za nezdanitelnu osobu a vystavit fa s DPH (CR DPH), no i napriek tomu ze nevykonate registraciu,a CR dodavatel sluzbu zatazi CR DPH, sro je povinna zaplatit SR statnemu rozpoctu DPH z prijatej sluzby z EU , cim sa pre Vas vlastne cela sluzba stava drahsou a dochadza k dvojitemu zdaneniu...zaroven sa vystavujete aj riziku pokuty za to, že ste nevykonali registraciu pred prijatim sluzby z EU...
Orsz
29.04.16,08:25
Určite odporúčam sa registrovať z dôvodu budúceho prijatia služby z EU - je to rýchlo, prídete na DU a zaregistrujú Vás ešte v ten deň. Toto pridelene IČ DPH oznámite tomu dodávateľovi v ČR a on Vám vystaví faktúru bez DPH s tým, že vy podáte do 25-teho nasledujúceho mesiaca po mesiaci DP DPH, kedy došlo k dodaniu služby (uvedenom na faktúre) a vypočítate 20% daň, ktorú odvediete. Nakoľko nie ste platca DPH ale zdaniteľná osoba, tak táto zaplatená DPH je Vašim daňovým nákladom. Takto budete podávať DPH vždy za ten mesiac, kedy Vám bude služba (faktúra) daná, ak nebude, tak za tie mesiace nepodávate nič. KV DPH sa na Vás nevzťahuje, ani povinnosť elektronickej komunikácie s FRSR.
dolfort
29.04.16,17:34
dakujem!
dolfort
29.04.16,18:03
dakujem!