ketums
28.04.16,13:33
Zdravím, potrebujem poradiť, nikde som sa nedočítala, čo sa považuje za dátum doručenia výpovede.
Ak pošlem výpoveď poštou posledný deň v mesiaci, je dátumom výpovede posledný deň, alebo až deň kedy výpoveď bude doručená zamestnávateľovi?

V prípade, že platí až dátum doručenia, je platné prebranie výpovede sekretárkou, ktorá poštu obvykle preberá?
Šéf nie je v kancelárii, je tu raritne, takže nemám možnosť dať podpísať prebranie priamo jemu.
Viete poradiť decká?
Vďaka
evuš
28.04.16,11:59
V prípade doručovania poštou je rozhodujúci okamih doručenia písomnosti, nie jej podania na pošte na prepravu....

viac : http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000171/1320183/Dorucovanie-vypovede-a-plynutie-vypovednej-doby
Kabaka123
28.04.16,12:00
Kabaka123
28.04.16,12:00
si ma predbehla :)
evuš
28.04.16,12:01
..zmažem ? :D
Tweety
28.04.16,12:04
decká? to hádam nie
ketums
28.04.16,12:04
Vďaka, máme celkom unikátnu situáciu, na mojom pracovisku sa nenachádza žiaden môj priamy nadriadený, čiže nemám ako podať výpoveď nadriadenému. Dievča, ktoré písomnosti preberá, na to nemá splnomocnenie, ale preberá ich, ak jej to dám podpísať, dá sa to považovať za prebrané?
Pretože inak mi to zamestnávateľ dosť sťažil, mne až dnes povedali, že ma chcú prijať, takže musím podať výpoved dnes, alebo zajtra a ako hovorím, nikoho nadriadeného na pracovisku nemám.
ivka70
28.04.16,12:09
Pri osobnom doruceni moze prebrat pisomnost osoba, ktora standardne postu prebera a potvrdi na kopii jej prebratie.
Pri doruceni postou je za dorucenie povazovany den, kedy prijimatel/adrsat preberie dorucenu zasielku.
Poslat vypoved mozes aj kurierom, ktory ju doruci este zajtra.

Urcite nestaci podat posledny den v mesiaci vypoved na poste, aby sa VD zacala pocitat od nasledujuceho mesiaca, lebo podanie na poste nie je dorucenie.
evuš
28.04.16,12:17
Daj si potvrdiť prevzatie dokumentu /kópiu/ dievčine, čo preberá písomnosti, bude sa to brať ako doručené...