Lucia Horvathova
28.04.16,15:04
Ako vysporiadam preplatok ročného zúčtovania s dohodárom, ktorý u nás skončil 31.01.2016? Môže byť cez pokladňu a následne si to cez Prehľad vyžiadam späť? A ako je to s Prehľadom? Odvodová povinnosť sa mi teraz za marec započíta a stále mi ostane preplatok. Tento preplatok mi daňový úrad vráti, alebo si ho mám postupne započítavať s preddavkami až do konca roku?
evuš
28.04.16,13:19
..preplatok mu môžeš poslať i na účet.., započítavaš s preddavkami do konca roka...
Orsz
28.04.16,13:37
alebo poštovou zloženkou na adresu, pokiaľ nemá účet. Preplatok z RZD sa nežiada cez prehľad. Ten sa strháva postupne z preddavkov v dalších mesiacoch - ako píše evuš.
Lucia Horvathova
28.04.16,13:55
Aha, takže to budem započítavať do konca roku, a čo ak mi aj na konci roku vyjde preplatok? Ako sa to potom žiada o vrátenie? A toho zamestnanca čo ide cez pokladňu/účet si do Prehľadu doplním len ručne (resp.započítam)? Softvér mi to nepotiahne do Prehľadu keďže som mu nerobila mzdu. Softvér mi tam započíta len zamestnancov, ktorým som to vrátila na výplatnej páske
Orsz
28.04.16,14:24
aký máte softvér? Pokiaľ robíte v ňom RZD, mal by ťahať údaje z RZD ...ak nie, tak to treba ručne dopísať. Preplatok na dani sa potom žiada cez všeobecné podanie od DU ... pričom v prílohe pošlete zoznam preplatkov RZD, s odpočítaním priebežne a zostatkom, o ktorý požiadate s uvedením čísla účtu, na aký ho majú poukázať.