Consultix
28.04.16,20:35
Ahojte, poradte prosim ohladom vyuctovania konatela, ktory vyuziva vlastne motorove vozidlo, nezaradene do obchodneho majetku.
V TP ma uvedenu spotrebu v casti V.8, polozka 51.8 v hodnote 7.1l/100km, pricom dalsich zaznamoch je poznamka k bodu 51.8 v zneni "Spotreba paliva stanovena vyrobcom: mesto 9,8, mimo mesto 5,6, kombinovana 7,1"
Som bezradny, podla akej normy su tieto hodnoty (STN? EHK? STN a EHK?) a teda akou hodnotou pocitat pri tuzemskej ceste, napr. BA-KE-BA, kde prevazuje cyklus mimo mesta. Nehovoriac o tom, ze vozidlo ma aj LPG pohon, ale v dohode je uvedene, ze zamestnanec bude tankovat benzin.
Dakujem :)
avalik
28.04.16,20:21
Môžeš to spočítať "od tabule po tabuľu" ako mimo mesto a v meste pocitat so spotrebou pre mesto, alebo to celé dáš ako kombinovanú spotrebu - to ako sa to bude počítať by malo byť uvedené v písomnej dohode o použití súkromného vozidla.
Consultix
29.04.16,08:38
Dakujem, ja som niekde zostal zaseknuty v case a uvazoval som o tych normach, pricom par. 7 ods. 4 uz par rokov nema prislusne pismena o roznych normach, podla ktorych sa spotreba uvadzala... Ale niekedy treba polozit otazku, aby cloveku docvaklo :)
Consultix
29.04.16,08:41
Mimochodom, ma niekto skusenost s akceptaciou kombinovanej spotreby pri kontrole? Pocul som o pripade, kde DU dodanil cestovne nahrady, lebo neboli podlozene blocky za cely objem PHM - Osobne to povazujem za hlupost, ved takato zakonna poziadavka nie je, dokonca je moznost uplatnit si statisticku cenu...
avalik
29.04.16,11:20
To je nejaka haluz, rýpať by do toho mohli, len ak by išlo o uplatňovanie výdavkov na PHL u vozidla v majetku alebo prenajatého, nie u vozidla zamestnanca.
lubatko
13.07.16,13:26
normy spotreby a spôdob výpočtu je uvedený v § 7 ods. 6 zákona o cestovných náhradách