xeva
28.04.16,21:11
Výrobca predáva dva druhy vôd - minerálnu vodu Santovka zo zdroja v obci a pramenitú vodu Santovská, plnenú zo zdroja mimo obce. Pramenitá voda síce pochádza z lokality Santovskej pahorkatiny, jej zloženie však nie je identické so zložením minerálnej vody, ktorú si zákazník kupuje pre jej liečivé účinky. Neuvádza výrobca takýmto označením pramenitej vody zákazníka do omylu v tom zmysle, že si kupuje identický - teda čo sa liečivého účinku týka - výrobok ? Nie každý pri kúpe študuje informácie na výrobku, nie každý pozná lokalitu a teda zákazník pri kúpe pramenitej vody s takýmto názvom je podľa mňa uvádzaný do omylu tým, že evokuje zhodu so známou minerálnou vodou.
buchač
28.04.16,19:24
URČITE nie je v žiadnom prípade klamlivé.
Výrobca udáva náležité údaje, ktoré sú potvrdené aj náležitými laboratórnymi testami.
-----------------------------------

Nechcem Ťa nejak poučovať, ALE najprv by som si (na Tvojom mieste) pozrel a uvedomil význam dvoch základných slov v spojení "voda".

Ono minerálna voda a pramenitá voda totiž nie je to isté, čiže identické - teda liečivé.
Ak zákazník nepozná rozdiel, tak je to jeho vec, smola...

Minerálne vody obsahujú totiž minerály a pramenia niekde v útrobách zeme. Tie pramenité vody len pramenia niekde a absolútne nemusia obsahovať žiadne minerály alebo len mizivé percento.
xeva
28.04.16,19:30
To mi je jasné - aj som to uviedla. Ide mi o označenie - Santovka a Santovská. Ani autá si nekupujú iba tí, čo majú vodičský...to na margo tej smoly...alebo prečo by mal niekto práve na nevedomosti určitej skupiny zákazníkov zarábať ? minerálku si nekupujú iba akademici. To je rovnaké ako falošné celozrnné pečivo, 100% bavlna - s poznámkou prať na 40 stupňoch a podobné kúsky výrobcov
lujza.j
28.04.16,19:30
xeva
28.04.16,19:49
Nie na rozdiel medzi minerálnou a pramenitou vodou som sa pýtala...ale na to, či názov Santovská neevokuje u zákazníka Santovku...či tá druhá neprofituje z povesti prvej...aj keď som si vedomá pri tomto vyjadrení, že sa jedná o toho istého výrobcu
buchač
28.04.16,20:11
xeva ... a o čo Ti teda ide ?

Ak máš nejaký problém so zavádzaním, tak sa obráť na príslušné orgány. Na Porade Ti nik nepomôže...a to aj v prípade, ak máš pravdu.
...a povedzme, že pravdu aj máš v určitom zmysle.

Nevedomosť je práve to, čo je najväčšie zlo u našinca...počnúc minerálkou, pečivom, bavlnou...a cez autá sa dostaneme k nevedomosti v oblasti svojich práv a aj zdravotníckej starostlivosti.
lujza.j
28.04.16,20:20
Pre mna nie lebo kupujem vodu nie mineralku...ja si citam.co kupujem....ak niekto nie... jeho problem.....ale mat tvoje starosti:eek: ak santovka robi aj pramenitu vodu ako ju maju nazvat?!