elyza
29.04.16,08:56
dobry den mam prvaka achcu mi ho nechat prepadnut na zaklade ye si myli dve pismena b a d. maju nato pravo? ak nie co mozem urobyt?
Tweety
29.04.16,07:04
a si si istá, že len dieťa si mýli písmenka?
bodliak
29.04.16,07:10
Ahoj Elyza,

no majú, od toho tam sú, aby učili a ak treba, aby žiaka nechali ročník zopakovať. To zdôvodnenie asi nebude len o 'b a d'.
To bude celé 'bad'.
BXLmiami
29.04.16,07:11
Bola si s dieťaťom u psychologa.Tieto 2 písmená si mýlia hlavne dyslektici a ak je prvák,máte ešte čas na tom popracovať.Ak pôjde do druhej triedy problémy sa len prehlbia.Naštuduj si na nete dyslekcia.
bodliak
29.04.16,07:22
"Naštuduj si na nete dyslekcia."
Ach jaj, vás tu dnes je nejak viac. Dyslexia !
BXLmiami
29.04.16,07:26
:-)
elyza
29.04.16,07:51
ahoj dakujem za odpoved skola mi ho odporucila k psichologicke mame tam podozrenie ze je dyslektik ale on vie citat na jednotku pisat vie akorat teda uroby chybu ale unas naskole to tak funguje ze aj ked je dieta oslobodene od diktátov tak to nerespektuju dalej musi pisat a dalej ho znamkuju je to tam tak ze ak potrebuju ziaka tak si veberu a nechaju prepadnut a ja viem ze moj syn nieje na prepadnutie povedal mi to aj nezavysli ucitel a neviem uz nakoho sa mam obratit jedine prestup na inu skolu
evuš
29.04.16,07:53
Prepáč mi, ale Ty potrebuješ naštudovať SJ tiež....!
BXLmiami
29.04.16,08:17
Toto je z Tvojej strany ten najhorší prístup aký si mohla zvoliť.Najhorší pre Tvoje dieťa.Prestaň viniť školu.Chodte na psychologiu,nechaj ho diagnostikovať a z toho nadalej vychádzajte.Prváčik môže vedieť text naspamať a preto môže čítať na jednotku,ale v dalších ročníkoch je toho potom príliš veľa.No a teda najdi niekoho kto mu v gramatike pomôže pretože ty to zrejme nebudeš vedieť.
jelalim
29.04.16,09:14
elyza, hlavne nech sa neuci s tebou!!!
nuta
29.04.16,09:22
Začni to hneď riešiť! Treba ísť k psychologovi a zistiť presne v čom je "chyba". Na základe toho potom špeciálne s ním pracovať, možno špeciálne doučovanie by pomohlo...
bodliak
29.04.16,09:28
Tak dislektik, disgrafik a ešte jedna dis diagnoza, a nemusí písať diktát, nemusí kresliť, nemusí nič.
Rovno mu dajme diplom a funkciu.
buchač
29.04.16,10:11
evuš (Dnes 10:53) Prepáč mi, ale Ty potrebuješ naštudovať SJ tiež...
======================
To isté mi okamžite napadlo....;)
Potom sa niet čomu čudovať, keď decku nemá kto opraviť chyby v domácej úlohe.
c.s.i.
29.04.16,11:44
Ahoj odporúčam tiež klinickú psychologičku alebo špecialnopedagogickú poradňu podľa miesta bydliska,aby zistili diagnózu, odporučia ti následne ako postupovať s dieťaťom a tiež dajú správu na školu.
mareko
29.04.16,11:48
To, že nemá kto opraviť chyby, nie je to najhoršie. Oveľa horšie je, že ten, kto nemôže opraviť chyby posudzuje a hodnotí .... pochopiteľne so zlým úsudkom.
mareko
29.04.16,11:53
Dieťaťu najviac uškodíš týmto prístupom, ktorý si zvolila. Jój .... koľko detí na začiatku prvého ročníka už "vrátili" do škôlky. Väčšine sa tým iba pomohlo. Tvoje dieťa "nevrátili" len bude musieť zopakovať ročník. Tiež mu to istotne pomôže. Žiadna katastrofa, iba sa eliminujú budúce problémy vo vyšších ročníkoch. Nezabudni na návštevu psychológa, ako ti už radili ostatní.
alaya1
29.04.16,14:17
Zamena hlasok nie je dovod na opakovanie rocnika. Na opakovanie 1. rocnika je prevazne dovodom nedostatocna skolska zrelost. Nie je vobec iste, ako tu mnohi hned cez net diagnostikuju, ze ide o akukolvek poruchu ucenia. Tie maju svoje specifika a neprejavuju sa len zamenou citovanych hlasok. Ak bolo dieta v predkolskom veku odporucane detskou psychologickou na zaradenie do povinnej skolskej dochadzky a mas podozrenie, ze ucivo / zamena hlasok/ nezvlada poziadaj o vysetrenie u specialneho pedagoga v specialnopedagogickej poradni, ktory dieta vysetri a urci dalsi postup.

Ale urcite zamer na opakovanie rocnika nie je sposobeny zamenou dvoch hlasok.
alaya1
29.04.16,14:18
Zdoiodni, ako jej pomoze klinicky psycholog?
arizona
29.04.16,16:04
Nemyslim si, ze by ho skola nechala "prepadnut" z jedineho dovodu o ktorom pises. Muselo toho byt viac,aj ked o tom nepises a mozno si nechces ani ako rodic pripustit.
Ano, skola ma pravo nechat dieta prepadnut,ak nezvlada prepisane ucivo.

Urcite spolupracuj s ucitelkou,skolou a detskym psychologom. Oni maju skusenosti s takymito detmi, urcite ti poradia,ako dalej postupovat.
jslancik
30.04.16,05:20
Ja ti hned poviem diagnozu. Na vine su stari rodicia. Nevenovali sa dostatocne svojej dcere, neucili sa s nou, neviedli ju k uceniu, nekontrolovali ju. Nasledne ona sa nebola schopna ucit so svojim dietatom, lebo sama neovlada zakladne veci. ale stale to moze napravit a zacat viac citat, pochyti nejaku gramatiku a bude ju moct ucit svoje dieta. Takisto sa s nim ucit ine predmety. Tak to totiz rodicia robia. Rodicia tych deti, ktore maju radi a zalezi im na nich.
Ale hej, teraz je moderne mat diagnozu na kazdu blbost. Len dufam, ze vsetkym tymto sa nebudeme musiet skladat na invalidne dochodky...
lujza.j
30.04.16,05:24
Mam tri tieto "dg" a si pis,ze sa mi rodicia silno presilno venovali!!!!
evuš
30.04.16,05:36
Luj, Ty si jedinečná a výnimka - srandu si nerobím
evuš
30.04.16,05:38
Viem, čo robia teraz psychoši, dajú dg., lieky, aby mali na dovolenky.....
buchač
30.04.16,05:54
evuš (Dnes 08:38) Viem, čo robia teraz psychoši, dajú dg., lieky, aby mali na dovolenky.....
======================
Nooooooooo..............;) :D :D :D
lujza.j
30.04.16,05:57
Evka:)jednoduche som to nemala....v polke 70tych rokov ....drvila som sa ako ďas.....preto nemam vysoku skolu ..uz nerevem preto do vankusa:)...o to viac trpim..ze moje decko sikovne ale lenive na ucenie:(
evuš
30.04.16,05:58
Juraj, nešker sa :D .verím tomu, že mne I Tebe by našiel taký "dr" diagnóz viac...hoci si to nepriznajú, oni sú sami zrelí do zvieracej kazajky :D

Luj, ja Ti verím...ja som VŠ nechala kvôli "iným" problémom..a v 3.roč. "zaržvala" na matike...no necítim sa menejcenná...dnes má titul každá kur..., každý vôl.....a o tom možem napísať aj knihu....
buchač
30.04.16,06:10
evuš....pozri, tak poviem.

Moja psychoška mi veľmi silno pomohla v najťažších chvíľach....a netajím sa absolútne tým, že som k nej nejaký čas chodil.
Vtedy som sa neškeril....teraz už hej, vysmiaty som jak lečo.

Ten zvyšok, nejaké podrobnosti a aj názory na iné okolnosti nie sú pre net......a niekto nemenovaný (konkrétne alaya ;)) by si ich mohol aj zle vysvetliť.
...a zasa by som mal nejaký pozdrav od príslušných v súkromke, že som neslušný, neetický, prudký, urážam, atď....proste hovado. ;) :D :D :D

Vysokú školu ani neriešim...v dnešnej dobe je to len zdrap paiera...
alaya1
30.04.16,06:12
evus- na tieto PORUCHY UCENIA sa lieky nedavaju, nakolko to nie je choroba, iba porucha. Ti, ktori tuto poruchu maju, su uplne mentalne v poriadku, mnohi maju kvalitne vzdelanie, bezny kvalitny zivot. Ak sa porucha podchyti vcas, s dietatom sa pracuje v mnohych pripadoch priznakysa uplne stratia a ak nie, da sa aj s tym zit. Kym tieto poruchy neboli spocifikovane, mnohe deti boli oznacovane za hluibe, slabe, lenive a lajdacke.

Uz len poznamka. "dnes má titul každá kur"- Mam VS a necitim sa byt kurvou!.
avalik
30.04.16,06:16
Nesuhlasi ... moja osobna skusenost - nepamatam si, ze by sa so mnou rodicia ucili - nemali cas pri mne sediet, ulohy som si robila v druzine pripadne dokoncovala doma - poroblemy s ucenim som nemala.
Moje dieta detto, ulohy robila samostatne, ak niecomu nerozumela, pytala sa ... vlastne sme sa ucili spolu :) pri jednom jedalenskom stole - ja na skusky na VS a dcera do ZS.
Ale ak by mala nejake problemy s ucenim, urcite by som sa poradila s odbornikmi a postupovala podla ich rad.
Nesuhlasim s nazorom, ze s kazdym deckom sa rodic musi ucit - dieta sa ma naucit byt zodpovedne za plnenie svojich uloh a ich samostatne vykonanie - aj za cenu, ze nie z kazdej domacej ulohy bude mat jednotku.
buchač
30.04.16,06:23
avalik (Dnes 09:16) Nesuhlasim s nazorom, ze s kazdym deckom sa rodic musi ucit - dieta sa ma naucit byt zodpovedne za plnenie svojich uloh a ich samostatne vykonanie - aj za cenu, ze nie z kazdej domacej ulohy bude mat jednotku.
==================
Negujem Tvoj nesúhlas (https://sk.wikipedia.org/wiki/Negácia) ...;)
avalik
30.04.16,06:28
buchac, takze podla teba rodic s kazdym deckom musi sediet a pisat s nim ulohy???
buchač
30.04.16,06:40
avalik (Dnes 09:28) buchac, takze podla teba rodic s kazdym deckom musi sediet a pisat s nim ulohy???
=======================
Týýý brďo, teraz som na pochybách...ako si mám vysvetliť túto otázku ???

....tak ja už fakt nerozumiem.
Veď som dal k výrazu "negácia" pre istotu aj link, aby k omylu nedošlo.

Čiže CITÁCIA :

"NESÚHLASÍM s nazorom, ze s kazdym deckom sa rodic musi ucit ......"

ODPOVEĎ otázkou :

Čo je to negácia výrazu "NESÚHLASÍM"...???
Podľa mňa a aj wikipedie je to opak, čiže "SÚHLAS" s daným..

Čiže SÚHLASÍM s Tvojim názorom ...

Pochopila a či nie ? Lebo jasnejšie už veru neviem vysvetliť....nemám vysokú školu.;) :D :D :D
avalik
30.04.16,06:54
tak si este niekolko krat precitaj moj komentar, ktory si negoval ... pojem negacia sa uci uz na druhom stupni ZS, nepotrebujes VS

PS: menej je niekedy viac ;)
evuš
30.04.16,11:59
Kto vravel o kur...????
misoft
30.04.16,15:43
Možno sa myslelo "kura"..... :D:D:D
evuš
30.04.16,15:56
Duški, vieš načo som narážala ..... :D
misoft
30.04.16,16:04
Viem.... ale toto asi nebolo pre teba.... veď ty si len malé kuriatko....:D
evuš
30.04.16,16:21
Duški, veru kuriatko, VŠ som radšej vzdala ako mať titul cez posteľ :D a dve, či tri VŠ ? Neni som blcha, neskáčem z...na.... :D
sito
30.04.16,16:50
Slaný Jančík.

jslancik (09.04.16 11:24) je obdivuhodné, kde všade dokážeš odpovedať úplne odveci

Poznávaš svoje slová?

Ale, inak, všetci k veci.

bojoval
dobojoval

dojoval
bobojoval
bodojoval
dodojoval
dobojpval

Dobojoval?

Ta naša porada, paráda.
branislavp
02.05.16,02:52
elyza, asi je opodstatnený dôvod, tak to ber tak, že dieťa si zopakuje to, čo mu robí teraz v škole problém. Čiže opakovanie ročníka dieťaťu iba pomôže. Potom ale musí mať dieťa problém aj s čítaním. Asi sa prvákovi nevenuješ tak, ako by si sa mala. Pouvažuj nad tým, čo robiť, ako prváčikovi pomôcť, si jeho mama.
jslancik
02.05.16,03:52
No ale ste mi dali. Dozvedel som sa nove veci. Napr. ze uloha rodicov na vzdelavani svojich deti je ziadna, dokonca je na skodu, ak sa dietatu venuju. Ma sa same od sameho zaciatku ucit samostatnosti a zodpovednosti. A kde je ten zaciatok? Vie prvacik, ze ma byt zodpovedny, lebo od toho zavisi jeho buducnost? Netreba ho nahodou ucit, co to ta zodpovednost a samostatnost je? Nezabudajme, ze sa jedna o prvacika ja zakladnej, nie strednej skole...
A super, ked si myslite, ze za slabym prospechom su hned diagnozy. Potom by sa mal zmenit cely skolsky system, nie? Mal by da zmenit na system odhalovania poruch ucenia a spravania. Potom fakt zle znamky detom skodia, lebo oni nie su lenive, ale chore...
To ako fakt?
alaya1
02.05.16,05:30
".... Mal by da zmenit na system odhalovania poruch ucenia a spravania..." - toto je praca specialnopedagogickej poradne, ktore funguju a su k dispozicii kazdej skole.

Musi o to vysetrenie poziadat rodic, aj na podnet sloly. Deti s poruchami ucenia nie su chore, su to zdrave deti, len maju poruchu, ktoru moze sposobit napr. pridusene pri porode, kliestovy porod, porod vakuovym zvonom a pod.. ak sa s nimi pracuje dostatocne a odborne, upravia sa im ucebne plany, v mnohych pripadoch, deti tieto poruchy budu vedet vo vyssich rocnikoch zvladat, niekedy sa uplne stratia a ak nie, tak sa s tym snad naucia aj zit.

.
c.s.i.
13.05.16,05:20
ja som to absolvovala so synom, klinický psycholog urobil testy a on zistil diagnozu, čo aj následne potvrdili v špeciálno psychologickej poradni, a to už niekoľko krát.... a ku klinickej sme chodili aj na pravidelné sedenia....