zolik2001
29.04.16,10:22
Zdravim vsetkych

Potrebujem poradit, svokor robi taxikara a chce prejst do nejakej srocky aby nemusel mat vlastnu. Co dana sro potrebuje aby mohol prevadzkovat svoje povolanie aku zivnost? A ako je to s odvodmi. Vsetci vieme ze taxikari nechcu vela platit a ako je vseobecne zname ked si ludia radia ze taxikari platia odvody iba nejake minimum a to cca 35 eur aby boli v pohode aj ked vieme ze do buducnosti je to nic.
sroservis
17.05.16,20:31
Dobrý deň,

Váš svokor môže vykonávať taxislužbu na základe vlastnej koncesie na taxislužbu (t.j. mať vlastné podnikateľské oprávnenie na taxislužbu a s určenou s.r.o. len spolupracovať) alebo mať preukaz vodiča taxislužby a byť v pracovnom pomere s danou s.r.o.

V prvom prípade bude Váš svokor samostatný podnikateľ, ktorý bude mať samostatné IČO, DIČ a odvody bude platiť v závislosti od dosiahnutého obratu (ak len začína podnikať). V druhom prípade bude zaňho ako zamestnanca platiť odvody jeho zamestnávateľ (s.r.o.).

S pozdravom Sroservis
zolik2001
18.05.16,15:21
Dakujem za odpoved.
Vec sa ma tak ze on srocku ma ale chce ju ukoncit a tak sa ma pytal ci by mohol fungovat pod mojou sro ako zamestnanec pretoze auto na ktorom vykonava svoju cinnoost je vlastne mojej firmy akurat si ho prenajima.
Druhy pripade je mu lepsi no teraz je otazka ta ze aku zivnost si ja musim dat do firmy aby to bolo oficialne.
Tak ci tak budem rozsirovat zivnosti v ramci svojej firmy a tak by som to urabil vsetko naraz.
veronikasad
18.05.16,16:18