nuta
29.04.16,11:27
Prosím o radu. Mama má polyneuropatiu dolných končatín z nezistených príčin - absolvovala miliony vyšetrení a nič. Nemá cukrovku, nemá onkologické ochorenie, užíva gabagammu ktorú jej dal neurológ na obvode ale nič nezaberá. Okrem toho berie lieky na vysoký krvný tlak. Máme doma Serapeptázu aj Graviolu, zatiaľ ale nič z toho neužíva pretože sa bojí to brať s ostatnými liemi. Čo by ste doporučili užívať? Serapeptázu alebo Graviolu? Resp. čo iné?
buchač
29.04.16,10:06
Čo (kto) je RNG ?
Pri vložení výrazu do googla vyhodí všeliaké reklamné stránky ?

...a Gabagamma ?
Fujtajbl, to je humus jak sviňa...
BXLmiami
29.04.16,11:26
Chdo na zdravie a dozvieš sa.Je to ,,medicínsky" génius,taký chrobák Truhlík.
buchač
29.04.16,11:31
BXL...šak veď totototototototo...

To akože nuta si myslí, že ten RNG je tu zaregistrovaný ?
Keby aj bol, takho už dávno vidno....júúúúj, ale by som si na ňom zmlsol... :rolleyes:...vyžral by aj to, čo by nechcel ..;).
Kvaka
29.04.16,11:40
Poznám a užívam Milgammu N. O tomto "lieku" je viac tu https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/milgamma-n-16062.html. Nie je kategorizovaný, platím si ho v plnej výške.
Kvaka
29.04.16,11:44
Čo alebo koho máš na mysli pod skratkou RNG??
nuta
29.04.16,12:32
Čítala som od neho viac príspevkov tu na porade, zaoberá sa viac výživovými doplnkami
nuta
29.04.16,12:33
Milgammu užívala, výsledok žiadny. Skôr hľadám niečo z výživových doplnkov.
buchač
29.04.16,14:19
Mama má polyneuropatiu dolných končatín z nezistených príčin - absolvovala miliony vyšetrení a nič.

Milgammu užívala, výsledok žiadny. Skôr hľadám niečo z výživových doplnkov.
======================
Nuž z ničoho nič sa určite nevyskytla.
Nejaká príčina, spúšťač tam určite bol - je.
Otázok je viacero :
- koľko rokov má mama
- pracuje alebo nie
- ak áno, kde pracuje
- sedavé zamestnanie alebo nie
- atď...
Ale to by sa mal pýtať lekár.

Hentie vyššie uvedené lieky dávajú neurológovia jak na bežiacom páse.
Tá Gabagamma je poriadny humus...moja DIA mi veru nedoporučovala kvôli vedľajším účinkom. Čo som si onehdá prečítal letáčik, tak ma rozbolela z toho hlava.
Milgamma je zasa taká lentilka...nič moc. Niekomu pomôže, niekomu nie.
-----------------------------
V súvislosti s vyššie uvedenými otázkami by som snáď podotkol, že by bolo vhodné zmeniť životosprávu...a pridať do životného režimu viac pohybu - chôdze.
-----------------------------
Serapeptáza a Graviola sú v poslednej dobe veľmi preferované a aj moderné produkty z Amazónie...tzv. zázračné.

Aby bolo jasné, netvrdím, že nemajú nejaký účinok...no pripisovať týmto bojovníkom vlastnosti proti všetkým neduhom (od chrípky po rakovinu) je trochu silná káva...

Keď sa to tak vezme, kľudne sa ich dá s nadsádzkou nazvať Placebo za nekresťanské peniaze.
Kvaka
30.04.16,07:20
Graviola aj serapeptáza môžu byť dobré, len komu ako. Mám odskúšanú serapeptázu, účinky teda mala, bolesti zmizli, ale po čase aj trochu iné sa objavili. Teraz ju užíva iba môj muž, že trochu pomôže cievam na ateropláty, potom napíšem.:) Aj kardiologička je zvedavá. Keď som sppt vlani užívala, ruky ma prestali bolieť, ale na druhej strane sa mi nejako pouvoľňovali kĺbové "nánosy", pomenili už uležané kĺbiky, asi? ..lebo som dostala zápal kĺbového púzdra. V tomto roku som ju tiež začala užívať, rovnaký priebeh, najprv ustúpili bolesti rúk, potom ma zase začalo bolieť rameno, tentoraz som to hneď zastavila, zjedla som v priebehu dvoch týždňov asi 5 aflamilov a som ok. Moja chyba, asi som mala popri tom aj cvičiť, aby sa aj svaly zmenám prispôsobili, som ale lenivá. Graviolu som jeden raz tiež vyskúšala, je to drahá 100% šťava, ujo v predajni mi povedal, že vraj si ju kupujú najviac onkopacienti. Neviem, či by na bolesti v nohách nejako pomohla.
nuta
01.05.16,16:15
Mama je dôchodkyňa, 72 rokov, prejavuje sa jej hlavne v noci že jej tŕpnu chodidlá až po lýtko, hovorí pocit skrčenej pančuchy...chodí dosť, keď chodí skoro necíti potiaže. Chodí stále po lekároch a nič jej nevedia zistiť z čoho by to mohlo byť, tie gabagammy jej nezaberajú iba trochu prekrvujú chodidlá vraj ale nič viac...