F.Bulsara
29.04.16,11:57
Kúpil som si nové auto a na známke mám síce správne číslo aj sériu EČV, no v zlom poradí, keďže som na prevozných číslach. BA000AA miesto BAMA000. Otázka je kto a kedy asi môže očakávať pozdrav od úradníčka? Ja ako nový majiteľ alebo predajca aut?
misoft
29.04.16,15:36
Nečítaš správy, nepozeráš správy? Ešte nikomu NEPOSIELALI! A okrem toho - čaká sa na zmenu zákona (novelizáciu) z podnetu ministra dopravy.
Okrem toho - a bolo to často spomínané - ak sa pomýliš, je to tvoj problém. Zmena pri chybnom zadaní sa dá vykonať jedine na čerpacích staniciach (na to označených), kde sa zakúpila e-známka a to do 15 minút od kúpy. Potom to nie je možné. Musí sa kúpiť nová.
Inak tu: https://www.eznamka.sk/selfcare/home/ je ikonka Podať žiadosť, podnet, reklamáciu - tak to skús. Ale nie sú povinní!
buchač
29.04.16,15:51
Otázka je kto a kedy asi môže očakávať pozdrav od úradníčka? Ja ako nový majiteľ alebo predajca aut?
Nechajme teraz chvíľu e-známky na pokoji...je to ešte v štádiu dotiahnutia dokončenia (čítaj dodžubania vodičov).
-------------------------
Otázka je úplne iná.
Poznáš výraz "objektívna zodpovednosť" ...?
V súvislosti s týmto pojmom by sa predajca v pohode a krásne vyhol pokutičke...Ty ale už veru nie, lebo TY si už bol v danej chvíli majiteľ auta a nie predajca.
---------------------------
3. Objektívna zodpovednosť

Zákon spresňuje najmä riešenie prípadov, keď majiteľ vozidla tvrdí, že priestupok spáchal niekto iný. Doteraz polícia pokračovala v správnom konaní voči majiteľovi vozidla, ak priestupok nespáchal obvinený vodič alebo mu nebol preukázaný. Novela doplnila prípady, keď môže polícia v správnom konaní voči vlastníkovi auta pokračovať:

- ak nie je možné zistiť a preukázať skutočnosti, že priestupku sa dopustila konkrétna osoba

- ak sa priestupku nedopustil obvinený vodič
- priestupok nemožno prejednať (napr. chýbajú podklady)
- priestupok nebol obvinenému vodičovi preukázaný
- vo veci nerozhodne podľa iného zákona


http://autobild.cas.sk/clanok/210202/velky-prehlad-co-caka-vodicov-v-roku-2016