martinalon
30.04.16,18:50
Dobrý večer. V stredu som mala menšiu nehodu ťukla som do jedného auta. Hneď ako sa to stalo som vystúpila z auta a išla som pozrieť škody. Moje bolo v poriadku a druhé malo preliačené dvere tak som povedala majiteľovi poškodeného auta že to zapíšeme a sa dohodneme ale on sadol do auta a odišiel. Dnes však prišiel za mnou aby som mu škodu zaplatila. Môže odo mňa žiadať náhradu škody alebo na mňa podať trestné oznámenie keď bol on ten kto odišiel? ďakujem
bubkoch
30.04.16,19:32
v podstate mas dve moznosti, pokial to skutocne je/bolo tak ako pises (ako "prisiel za tebou" ? odkial vedel kto si, kde byvas, kde ma za tebou prist ? ):
1. spisete dodatocne spravu o nehode, nahlasis to svojej PZP poistovni a vec pre teba konci
2. ak nepristupi na bod 1., kasli na neho ... ako dokaze ze druhy ucastnik si bola ty ? ze si mu to sposobila ty ?
misoft
30.04.16,19:47
Ešte je možnosť 3.: nech si zoženie svedkov, ktorí to videli. A milému "chytrákovi" nech oznámi, že môže na neho podať TO pre vydieranie....
ivka70
01.05.16,07:46
Musis, lebo v pripade nehody, ked druhy z ucastnikov odide bez podpisania spravy o nehode, si ty mala volat policiu - takze aj ty si si nesplnila povinnost, nielen on odidenim
odhadca poistovne vie posudit podla stavu aut, co mohlo byt sposobene nehodou
bubkoch
01.05.16,08:05
hej viem si predstavit co by jej povedala policia keby ju zavolala a na mieste by zistili ze auto je uplne neposkodene, druhy ucastnik chyba, takze o akej nehode to vlastne splieta ked sa nic nestalo ... tie slova co by si vypocula by asi musela hviezdickovat keby ich chcela napisat :-)))
ked chce poskodeny peniaze nech vypisu spravu a odnesu do poistovne ... ine riesenie bez pripadnych sankcii pre oboch neexistuje
ivka70
01.05.16,08:23
bubkoch nemas pravdu, policia by urobila zapis, lebo je povinna ho urobit.
Nehovorim o teorii, zazila sam a vsetko prebehlo korektne.
Kedze to neurobila, je jedine korektne riesenie pre obe strany spisat spravu spolocne pre poistovnu.
Katy a R
01.05.16,08:32
bubkoch
01.05.16,08:33
ivka ja som nenapisal ze policia by nespravila zaznam, ale to ako by to okomentovala :-)
ivka70
01.05.16,09:22
bubkoch, nemaju narok komentovat, je to ich praca
Katy a R
01.05.16,09:29
martinka - pozri v tom linku - že čo - keď sa nedohodnete. (ivka tiež písala)
Ak by ste sa dohodli - to je iná káva - skúste teraz (äveď máš PZP;))
tiž mám skúsenosť - že policajtom sa veľmi nechce pri "maličkostiach" prísť - a keď povedia ešte vinníkovi, že mu budú musieť uložiť pokutu - tak radšej povie, nech ani nechodia ;)
bubkoch
01.05.16,09:57
lenze v tomto pripade neslo ani o nehodu ani o skodovu udalost, pretoze nebola splnena ZAKLADNA podmienka pre vznik skodovej udalosti alebo dopravnej nehody: vznik skody ...
ak po udalosti obaja prehlasia ze ziadna skoda nevznikla a obaja odídu prec, nic sa nestalo, nebol ziaden dovod volat policiu. toto je pripad ktory tu riesime.

ak nasledne o niekolko dni jeden z ucastnikov vyhlasi ze mu vznikla skoda, tak ma smolu. moze to byt vychcalek, ktory si udajnu skodu mohol sposobit kedykolvek po "udajnej" nehode ... svedkovia udalost mohli vidiet, ale to je tak vsetko, svedkovia nevedia o skode, ci nejaka vznikla alebo nie ... ak sa ucastnici rozisli s tym ze skoda nevznikla, nic tym neporusili ...
ak neakceptuje dohodu o sprave pre poistovnu, nema narok cokolvek ziadat ...
a tu by este hrozilo riziko ze ked si skodu urobil az neskor, poistovna by mohla "vinnika" obvinit z poistneho podvodu ... ja by som to neriskoval a kaslal na neho ...
ivka70
01.05.16,10:33
na hotovost nema narok, bud riadne cez poistku spolu alebo sa naozaj na neho vyklasli. sprav zapis o nehode sama, odnes ho do svojej poistovne a je na nom, ci svoju cast odnesie aj on
Martuk
01.05.16,15:52
no pokiaľ to bolo tak, ako hovoríš, že pri tvojej snahe spísať správu o nehode a riešit to cez tvoju poisťovňu, kde máš PZP to on odmietol, resp. sadol do auta a odišiel preč, tak nemá od teba žiadne právo žiadať náhradu škody, s kľudným svedomím ho pošli do prdele. Ako on vie (mám na mysli predbežné vyčíslenie škody a pod.) vyjadriť, akú veľkú škodu si mu spôsobila? Na základe čoho vie danú sumu zdokladovať?
Xanti
01.05.16,18:32
Ktohovie či nemal vypité, a preto to nechcel riešiť. Aby náhodou neprišla polícia a nedopadol horšie, a ak vytriezvel tak sa obačil a skúša to ...