estotebened
30.04.16,19:20
Dobrý deň, prosím nevedel by mi niekto poradiť? V predchádzajúcom zamestnaní mi bolo pridelené zaradenie do 11.plat.triedy (univerzita) a v súčasnom zamestnaní mi bolo pridelené zaradenie do 10.pl. triedy (muzeum). Ako sa urcuje zaradenie? Je to bežné, že sa to len tak mení? Nieje je to podľa zákona dané? Alebo si samostatna institucia resp. ekonom podla vlastneho zvazenia urcuje? Prosim, ak sa v teme vyznate, budem Vam nesmierne vdacna za akukolvek odpoved, Pripadne ako postupovat aby som mala opat zaradenie do 11. triedy? Ak mi bolo zle urcene mam narok na spatne vyplatenie?

E.
avalik
30.04.16,18:13
Len tak mení? A nezmenila sa ti náhodou aj funkčná/pracovná náplň? Stále vykonávaš rovnaké činnosti?

Odpoveď hľadaj v paragrafe 5 zákona 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov
a konkrétne zaradenie do platovej triedy nájdeš v nariadení vlády č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme - v prílohe, v časti 10 - kultúra a v časti 17 - školstvo.
maka11
03.05.16,06:01
može. ak postupuje podľa zákona a vychádza z katalógu pracovných činností kde je určené minimálne zaradenie do platovej triedy. Zaradenie do 11 bude alebo pri zmene pracovného zaradenia alebo pri zmene OŠ ak sú platové triedy jej súčasťou.