terka2711
01.05.16,23:43
Aké máte skúsenosti s vybavením reklamácie v Mountfielde? Nechcú uznať reklamáciu vrámci záruky a tvrdia, že je to chybou spotrebiteľa. Má nikto radu ako na nich? Krovinorez mám 14 mesiacov, došlo k zadretiu piestu vo valci v dôsledku zlého mazania. Reklamáciu neuznali s argumentom, že bolo pridané málo oleja do benzínu, pričom na rovnakom palive išiel aj druhý krovinorez Dolmar a píla Stihl. Keď som sa informovala v servise kam chodím s pílou, dostala som informáciu, že príčinou zlého mazania môže byť zlé nastavené - poddimenzované vstrekovanie paliva a tým aj oleja. Bola mi ale povedané, že toto im nedokážem a tak sa mám dohodnúť na rozumnej cene za opravu. Krovinorez bol na posezonnej prehliadke od decembra až do februára a po nej odpracoval sotva 15 minút a zodratý je nielen piest, ale aj hlava valca. Problém tam bol asi dlhšie no znalec je drahší ako stroj a keďže krovinorez je v servise nastavenia mohli pokojne upraviť. Keď pristúpim na opravu ako viem, že sa daný problém nezopakuje?
arizona
02.05.16,05:19
Popis svoj problem konkretnejsie,mozno bude niekto vediet poradit.
Ak obchod postupoval podla zakona,neporadis si. Ale to sa z tvojho prispevku neda urcit.
vlado 33
02.05.16,05:55
Ja iba toľko. Raz som mal možnosť prejsť cez servisný sklad, ostal som v nemom úžase. Nikdy som ešte nevidel toľko náradia v regáloch pokope. Je mi jasné, že tam bolo náradie aj na servisnú kontrolu ktorú ponúkajú počas 7 rokov. Nenašiel som si cestu k tejto značke a k jej servisovaniu. Mám kosačku aj pílu od STHIL, na kosačke som iba filter čistil, na píle jeden krát karburátor+ výmena sviečok. Idú ako hodinky 13 rokov. Stihl, husqvarna sú stavane zhruba na 2500 hod. prevádzky, potom zahoď predaj, daruj.
misoft
02.05.16,09:37
Málo údajov! Aká dlhá doba ubehla od kúpy po reklamáciu? Ako odôvodnili neuznanie reklamácie? Ako to doložili?
terka2711
03.05.16,22:07
Nikdy viac Mountfield, učenie sa na vlastných chybách je však drahé. Škoda, že keď som sa rozhodovala pre kúpu tohto výrobku, nebolo viac komentov, ako to tam chodí.
legolas
02.08.16,07:40
...ak si cez zimnú odstávku nevyliala benzín z krovinoreza, tak tu by mohla byť tá chyba, že sa zadrel piest a valec, dôvod je jednoduchý, ak nie je benzín čerstvý, mení sa viskozita a tým sa môže stať aj to čo sa stalo tebe.., pri dlhodobých odstávkach takéhoto náradia sa to musí robiť...ešte jedna pripomienka, čo ak krovinorez aj keď za krátku dobu pracoval pri príliš vysokých obrátkach, myslím si, že ti reklamáciu neuznajú...
lastom
11.09.16,09:13
ja by som siel do obchodu s tym, nech ti daju kontakt na veduceho, ktoremu nasledne oznamis, ze to posunies na SOI. Uvidis aka bude jeho reakcia, ale nic tym nestratis. Ak ti reklamaciu ani po navsteve SOI neuznaju, kup si kvalitny krovinorez, urcite to nedavaj opravovat, moze sa to rychlo zopakovat.
misomiso
11.09.16,09:21
Ja som nikdy benzin nevylieval, ani ked to stalo 4 roky. Benzin ni je to, co tam m mazat, ale olej, ktoreho tam m abyt 2%. Olej se neodparuje, odparovanim benzinu neklesa, ale stupa podiel oleja, takze stara zmes maze lepsie ako nova. Odporucam kupit Honda 4-takt. Ziadne problemy s miesanim zmesi, ziaden zmrad a polovicny hluk. Uplne ina liga za rovnake peniaze. Skoda, ze som na to neprisiel skor.
misoft
11.09.16,12:41
Nuž 19 mesiacov od kúpy.... Ak by chcela, aby jej uznali reklamáciu, musela by doložiť odborný posudok.
Viacej o tom, ako reklamovať je v zákone 250/2007.
dmc
12.09.16,06:31
SOI neposudzuje reklamaciu - jeho vysledok - kontroluje iba postup a papiere. Rozhodnutia a zametnutia reklamacie nekontroluju - nerozhoduju o nich- iba ta odkazu na obciansko -pravne konanie.
viktorviktor
14.09.16,18:36
olej časom stráca viskozitu a čiastočne do seba absorbuje vodu, ktorá cez zimu, keď sa kosačka nepoužíva, môže poškodiť ložiská
fior
24.05.18,14:21
Tiez mam zodraty valec a piest, ale skusim to este svojpomocne opravit, len si musim doma vyrobit specialny vlastny piestny kruzok, zabehat ho na sucho a az potom nahodim na ostro. Kruzok bude makky. Uvazujem s tym ze ho radsej budem menit castejsie, to ale teraz este neviem posudit, je to pokus. Na co mi je taky prefesionalny piestny kruzok od Mountfieldu, ked nevydrzal ani 10L benzinu. Kruzok nesmie presiahnut cenu 1 euro, aby sa to oplatilo doma opravovat. Za krovinorez som dal 400 euro a za to som mohol radsej nakupit TRAVEXU a bol by som mal na 20 rokov pokoj a postrekovat len raz za 4 roky. Krovinorez nevydrzal ani 4 roky a drbal som sa 3x do roka pozarastenej trave, ruky vzdy odrncane, ze som ani poldecak nemohol udrzat v ruke a ked som skoncil tak som bol cely zeleny ako vodnik.Ked sa oprava vydari dam vediet ako to dopadlo, ale dam vediet aj ked sa nevydari.
buchač
24.05.18,21:38
Nie všetky drahé veci sú kvalitné.
Ale aj kvalitné veci sa kazia.
Stroje potrebujú aj určitý servis.
Možno si si najprv dal poldecák a až potom si šiel kosiť trávu. :D

...a mimochodom...mám tiež krovinorez z uvedeného obchodu. Slúži mi viac ako 4 roky a kosíme viac, ako 3x do roka...cca12 árov a zať dáva teda mašine fest zabrať.

Takže teraz ako ? Kde je chyba ?