anka
19.06.06,09:07
Ak SZČO vedie JU a chce zrusit zivnost, musi napisat sama ziadost o zrusenie a odniest to na zivnost. urad, alebo maju na urade nejake tlacivo? A co ma obsahovať žiadost o zrusenie?
Dana K.
19.06.06,07:17
Mám pocit,že na to existuje tlačivo
Zita5
19.06.06,07:26
Ak SZČO vedie JU a chce zrusit zivnost, musi napisat sama ziadost o zrusenie a odniest to na zivnost. urad, alebo maju na urade nejake tlacivo? A co ma obsahovať žiadost o zrusenie?


Treba zájsť na Živnostenský úrad , dajú tlačivo - "Oznámenie o ukončení živnosti " , ktoré vypíšete a uvdiete v ňom dátum ukončenia živnosti .Poplatok za jednu a viac živností je 150 Sk v kolkoch .
anka
19.06.06,07:33
Dakujem pekne
monici
19.06.06,09:49
Do par dni by mal zivnostensky urad vystavit "rozhodnutie" - jeho kopiu potom zaniest na danovy urad (socialku, zdravotku...)
*agatha*
24.06.06,12:56
dobrý deň, rada by som sa opýtala, ak je živnostník kvartálnym platiteľom dph a živnosť zruší v júli, do kedy musí podať DP DPH za 3. Q? aj keď nulové. ďakujem.
Zita5
24.06.06,13:46
dobrý deň, rada by som sa opýtala, ak je živnostník kvartálnym platiteľom dph a živnosť zruší v júli, do kedy musí podať DP DPH za 3. Q? aj keď nulové. ďakujem.

Zruší živnosť , oznámi to na príslušný daňový úrad a ten ho písomne vyzve ešte pred uplynutím III.Q.
*agatha*
24.06.06,16:05
ďakujem za odpoveď. :-)
Zita5
24.06.06,16:27
Ešte si pozri §81 Zákona o dani z pridanej hodnoty.
abel
24.06.06,21:03
Ak SZČO vedie JU a chce zrusit zivnost, musi napisat sama ziadost o zrusenie a odniest to na zivnost. urad, alebo maju na urade nejake tlacivo? A co ma obsahovať žiadost o zrusenie?
Je na to tlačivo, ktoré môžeš vyplniť aj na mieste

až teraz som si všimla, že je tam Zvolen...
monici
25.06.06,17:01
Zruší živnosť , oznámi to na príslušný daňový úrad a ten ho písomne vyzve ešte pred uplynutím III.Q.

len by som doplnila, ze si musi zvlast zrusit registracia na dph, zrusenie zivnosti nestaci - musel by vzdy podavat nulove... to sa uz ale viac tyka temy dph...