macul
02.05.16,12:45
A čo v prípade, že zamestnanec odrobil 2:46 hodin na pracovisku, potom šiel k lekárovi kde bol 5:14 hodin a nasledne mal home office 1:30 hodiny? Má narok na stravný listok? Mame 8,5 hodinovu pracovnu dobu, vrátane obeda. Prosím Vás ako je to v tomto prípade?
ivka70
02.05.16,10:55
Kedze z 8 hodin neodpracoval 5:14 a odpracoval 2:46, narok na stravny listok nema (neodpracoval v riadnej zmene viac ak o4 hodiny)
Za nadcas 1:30, ktory v ten den odpracoval doma, mu stravny listok neprinalezi a ani sa nadcas nespocitava s riadnou zmenou.
macul
02.05.16,11:21
Ivka prosim vas a ak rano odrobi 4:00 hodiny a potom ma lekára 4 hodiny, vzniká mu nárok na stravný listok? Alebo...odpracuje 4:05 hodiny a potom ide k lekárovi 4 hodiny, ako je to v tomto pripade? Nie je mi to dost jasne, nakolko mame 8,5 hodinovy pracovny cas vratane obedov. Lebo ak by si napriklad v mesiaci zamestnanec vybral dva dni 4-hodin. lekára, je to v podstate ako celodenka, ale ak odpracuje 4:01 hodiny hned mu to da narok na SL a vlastne za oba dni dostane listok, podobne je to aj s dovolenkou. Trosku ma metie aj ta prestavka, nakolko ma na nu zamestnanec narok, moze napriklad odrobit 4 hodiny, potom ist na obed a uz sa nevratit, s tym, ze ma narok na stravny listok?
ivka70
02.05.16,11:24
Ak rano odpracuje 4 hodiny, je to malo, ak odpracuje 4:05, lekara mu zaplatite 3:55, narok na stravny listok mu vznikne.
Tym ma pokrytych 8 hodin, polhodinovu prestavku nepratite an ilekarom ani odpracovane.

Pri narok una stravny listok nikdy nespoocitavas viacere hodiny navstevy lekara dokopy, musis posudzovat kazdy den zvlast.
A posudzujes maximalne do konca prac. doby, teda nemoze odpracovat 5 hodin a potom dalsich 5 mat zaplatenych navstevu lekara, len max. 3, aj keby od lekara odchadzal po 7 hodinach v tomto pripade.

Moze odist z prace po 4:01 hodinach a naro kna listok mu vznikne, prestavk unepocitaj, len lekara max. 3:59 (aby to bolo dokopy 8 hodin)
macul
02.05.16,12:06
Takze ak bude hned od rana u lekara 4 hodiny a potom odpracuje 5 hodin nárok na SL ma. Ale ak bude situacia, ze bude u lekára 4 hodiny a potom v praci 4:30 hodiny vratane obednej presavky ma ci nema narok?
ivka70
02.05.16,12:14
Ak mu zaplatite lekara 4 hodiny, tak odpracuje len 4 hodiny, prestavku neratas, narok teda nema.