Viktoria17
19.06.06,08:28
Ahojte poraďáci:
Mám na Vás otázku:
- kolegyňa sa ide zdokonaľovať v anglickom jazyku a tak sa prihlásila do kurzu. Pre zamestnávateľa je to daňový náklad alebo nie?! :confused:

Vopred ďakujem a prajem Vám pekný začiatok týždňa
Dana K.
19.06.06,06:40
Ak to zamestnávateľ vie zdôvodniť ako zvyšovanie kvalifikácie zamestnanca, potrebné pre chod spoločnosti, tak aj áno
Viktoria17
19.06.06,09:12
Ďakujem...
...ide o medzinárodnú firmu, kde základ jazyka je maďarčina. Takže nejaký-ten jazyk ovládať musíme. Myslím si teda, že ako dôvod by to malo postačovať...:rolleyes:
durisovad
19.06.06,12:24
Dobre by bolo s kolegynou uzatvorit zmluvu, v ktorej by sa dovod preplatenia kurzu zdovodnil a zaroven by sa urcila nejaka doba, pocas ktorej bude ziskane vedomosti vyuzivat aj v prospech firmy. A tiez by v zmluve mala byt sankcia pre pripad, ze by frekventantka kurzu z firmy predcasne odisla. Obycajne sa pracovnik stabilizuje na 5 rokov.
korduľa
23.06.06,11:59
chcem sa tiez spytat na nieco podobne, ak by zamestnavatel preplacal napriklad rocne 2000 sk zamestnancom na sportovanie ci relax moze si to dat do nakladov? nemyslim teraz cerpanie zo socialneho fondu.
dakujem
Milan Benka
23.06.06,12:44
Ak to bude vo forme fin.príspevku, tak je to zdaniteľný príjem zamestnanca. Dostane sa to do mzdových nákladov, ak sa nemýlim.
korduľa
23.06.06,12:55
dik, ako sa to potom ma zauctovat, da sa to akoze k mesacnej mzde nejaka suma ?
korduľa
23.06.06,13:00
prave som nasla v accor services, ze maju poukazky na relax. ked ich zamestnavatel nakupi a da ich zamestnancom ako sa to potom urobi v uctovnictve? ked to ale nechce dat zo socialneho fondu, zamestnanec preplati nejaku ciastku a zvysok ked hradi zamestnavatel moze to dat do nakladov?