Ľaľa
02.05.16,20:28
Slovenská firma, platiteľ DPH, miesto dodania SK si u nás (platiteľa DPH) objednala montážnu plošinu Aviu MP 13 za účelom použitia pracovnej plošiny pri montáži a umiestnení ochrany proti holubom na budove. Rozsah prác: použitie a manipulácia s pracovnou plošinou (to znamená, že náš pracovník obsluhoval montážnu plošinu - dvíhal v "koši" montážnej plošiny pracovníkov z inej firmy, ktorý umiestňovali na budove ochranu proti holubom). Ako správne vystaviť faktúru odberateľovi za použitie a manipuláciu s pracovnom plošinou s DPH, alebo na uvedenú službu sa vzťahuje prenos daňovej povinnosti? (Zoznam CPA som si prečítala aj s poslednou úpravou 2.5.2016, ale s týmto prípadom som si nie istá...). Ďakujem za každú odpoveď.
KloferHladny
03.05.16,05:15
je to skôr na diskusiu ako na priamu odpoveď. Ak by ste fakturovali prácu montážnou plošinou pri montáži odkvapov, strechy, okien... - tam by sa uplatnil prenos DP. "Umiestnenie ochrany proti holubom" je podľa mňa taká istá práca na stavbe ...
Consultix
03.05.16,08:34
Ak sa pozrieme na prislusny dokument PFS, tak:
114. Prenájom stavebných zariadení s obsluhou (F.43) Je s prenesenim danovej povinnosti, pricom je uvedena poznamka: Prenájom je klasifikovaný spolu so súvisiacou stavebnou prácou.
Takze ,ak aj ta stavebna praca splna podmienku prenesenia danovej povinnosti, tak aj prenajom by mal byt v tomto rezime.
PS: Co je podla mna hlupost, hlavne ak su to dva subjekty: Jeden prenajima plosinu a druhy subjekt montuje, pricom prenajom je pre neho subdodavkou. Logicky by som isiel pri prenajme normalnym rezimom a pri montazi asi prenesenim DP.
misa
03.05.16,09:04
Toto isté som práve fakturovala aj ja, robili sa zábrany proti holubom, aj oplechovanie, tak som to fakturovala s prenosom daňovej povinnosti.