Doktor112
03.05.16,08:20
Zdravím. Dňa 12.5.2016 ide môj otec na vyšetrenie (kolonoskopia) 60km od nášho bydliska. Pred vyšetrením mu bude podaná injekcia na utlmenie po ktorej nebude môcť viesť auto na ceste domov. Chcel by som vedieť či mám právo s ním ísť ako doprovod a využiť paragraf a doniesť môjmu zamestnávateľovi potvrdenie od lekára (priepustku) a mať to ako platený deň. V prípade že áno, prázdnu priepustku mi dá lekár na tom vyšetrení alebo zamestnávateľ ? ĎAKUJEM
ivka70
03.05.16,06:23
Ak to lekar posudi a napise ti na priepustku, ktorou sa uvolnis zo zamestnania v ten den, ze doprovod bol nevyhnutny, mas pravo na platenu prekazku vp raci na strane zamestnanca.
Lekari priepustky nedavaju. Zamestnavatela musis vopred informovat a dat si priepustku podpisat.
buchač
03.05.16,06:38
Máš právo ísť s fotrom ako syn !
Čo by si urobil, ak by sa nadal využiť paragraf? Nechal fotra tak ???
Ide Ti o love alebo o fotra ???

Vezmi dovolenku a ešte na nej zarobíš.....
Katy a R
03.05.16,06:47
len pre info - za dovolenku má rovnakú náhradu mzdy ako za P-čko ;) (tak načo by si míňal dovolenku)
Doktor112
03.05.16,06:59
ĎAKUJEM za vysvetlenie :-) Preto som chcel vedieť ako to funguje lebo dovolenku chcem minúť keď budem mať naozaj dovolenku ;-)
buchač
03.05.16,07:25
Doktor112 (Dnes 09:59) ĎAKUJEM za vysvetlenie :-) Preto som chcel vedieť ako to funguje lebo dovolenku chcem minúť keď budem mať naozaj dovolenku ;-)
=============================
Ser na mňa....absolútne si ma nepochopil.

Len taká poznámka....čerpaj veru §§§§....lebo sa kľudne môže stať, že dovolenku minieš úplne inak a na iný účel, ako si myslíš.
To by bola len "dovolenka".....
ivka70
03.05.16,07:34
Este upozornenie: aj paragraf na spravdzanie sluzi na nevyhnutne potrebny cas. Cize nemusi to byt automaticky cely den.
Doktor112
03.05.16,07:53
Minimálne 8 hodín sa tam zdržíme takže presne moja smena
ivka70
03.05.16,08:04
Mozete tam ist na 13, cize odchod o 11,30, ak mas zmenu od 6,00 do 14:00, tak to nie je cela tvoja zmena.
To uz ale posudzuje lekar a zamestnavatel. Ten moze ziadat od teba potvrdit cas vysetrenia na priepustke.
Doktor112
03.05.16,08:19
Vedúceho mám v pohode, čas na priepustkách nevyžaduje a aj keby, s pánom primárom sa dohodnem :-D
Nandrolon
03.05.16,09:15
Záleží aj na tom, aký máte pracovný čas. Či pevný, alebo pružný, či je to v mieste pracoviska, alebo mimo.
Keďže je to mimo, počíta sa nevyhnutne potrebný čas, teda aj celá zmena.
Ak by ste mali pružný pracovný čas a bolo by to v mieste výkonu práce a bol by si celý deň, preplatili by ti iba ten "pevný čas" z toho pružného a zbytok by si musel nadrábať.
Neviem, či to nie je riešené aj v kolektívnej zmluve, ak ju teda vôbec máte....
Ešte treba pripomenúť, že za celý rok máš nárok na 56 hodín priepustiek "svojich" a 56 hodín "doprovodných"... niektorí pracovníci to hneď vyčerpajú a potom sa čudujú že musia vypisovať dovolenkové lístky...
- platené je to priemerkou, rovnako ako dovolenka, ale ak Vám dávajú % odmeny, tak tieto dni sa dosť často "očisťujú" teda ako keby si nepracoval...
kopretinka
03.05.16,09:21
buchač,ty by si asi umrel,keby si nemohol podjebávať ........prrečo to nenapíšeš ako odpoveď? lebo mínuska?
buchač
03.05.16,11:25
kopretinka (Dnes 12:21) buchač,ty by si asi umrel,keby si nemohol podjebávať ........prrečo to nenapíšeš ako odpoveď? lebo mínuska?
========================
NECHCI na tento komentár radšej odpoveď...fakt radšej nie.