SlavkaS
04.11.04,12:23
Žiadam Vás o radu, ako ja to s DPH pri dodaní tovaru do Rakúska neplatcovi DPH, jedná sa o ved.inštitút. Budem dodávať tovar v hodnote bez DPH 40.000,-Sk
Ako budem vyčíslovať na faktúre DPH, keď budem faktúrovať v EUR ?
Ďakujem
vladan
04.11.04,11:47
Žiadam Vás o radu, ako ja to s DPH pri dodaní tovaru do Rakúska neplatcovi DPH, jedná sa o ved.inštitút. Budem dodávať tovar v hodnote bez DPH 40.000,-Sk
Ako budem vyčíslovať na faktúre DPH, keď budem faktúrovať v EUR ?
Ďakujem
SlavkaS, rakúskemu neplatcovi faktúruješ dodanie tovaru s našou DPH.
SlavkaS
04.11.04,12:11
Poprosím Ťa ešte ako bude vyzerať faktúra
ZD mám 1000,- EUR
ako tam vlastne uvediem k tomu tú našu DPH 19%.
Vždy vystavujem zahraničné faktúry v nem.jazyku a v EUR, ale taký prípad som ešte nemala.
Ďakujem
SlavkaS
04.11.04,12:21
Ďakujem Vám.
accad
04.11.04,12:38
Podľa § 71 ods.2 písm.i) výšku dane na faktúre treba uviesť v slovenských korunách. Podľa § 26 sa urobí prepočet základu dane na slovenskú menu kurzom vyhláseným NBS platným v deň vzniku daňovej povinnosti. Na faktúre preto musí byť uvedený kurz NBS, prepočet základu dane a DPH x kurz NBS. Stačí to uviesť informatívne napr.v dolnej časti faktúry, tak aby to tam bolo v zmysle daných § zákona o DPH. Pre odberateľa bude platiť hlavná časť faktúry v EUR, čiže by to bolo dobré oddeliť, aby to odberateľa nepoplietlo.
tamara
14.11.05,11:53
ahojte, pripojím sa k téme, prvýkrat vystavujem fa do zahranicia, tak nechcem nieco pokazit..vystavujem fa odberatelovi do nemecka, je platca DPH, fakturovat budem v EUR...ako bude takato fa vyzerat...?
tamara
16.11.05,08:45
nikto neporadí?
Karina
16.11.05,14:08
Tiež som to pochopila zo zákona tak, že faktúra by mala byť vystavená s DPH. Ale teraz rozmýšľam o zásielkovom predaji, to by mal byť vzťah dodávateľ platca DPH v inej krajine a odberateľ neplatca DPH v inej krajine EÚ. Ten neplatcovi by mali chodiť dodávateľské faktúry z únie bez DPH, či nie? a keď prekročí 420000 tak by sa mal registrovať a zaplatiť daň v SR? Alebo som úplne mimo?
JarkaL
16.11.05,16:33
Tamara/ Pri dodani tovaru osobe identifikovanej pre dan v Nemecku nefakturujes DPH, taketo dodanie tovaru sa nezdaňuje. Nemecka firma uplatni dan z intrakomunitarneho nadobudnutia tovaru z clenskeho statu EU [tuto sumu uvedie na vystupe v dan.priznani a sucasne je tato dan aj jeho danou na vstupe,pri ktorej uplatni odpocitanie dane]. Nezabudni uviest na FA IC DPH oboch firiem. Okrem priznania DPH musis potom podat aj kvartalny Suhrnny vykaz, kde sa uvadza kod statu, IC pre dan tvorjho odberatela a hodnota dodanych tovarov. Ak nejde o tovar, ale o sluzby, postupuje sa rovnako, ale sa nepodava Suhrnny vykaz. Pozri si paragrafy 43 a 80 resp. paragraf 15 Zakona o DPH.
Jana Acsová
16.11.05,16:52
ahojte, pripojím sa k téme, prvýkrat vystavujem fa do zahranicia, tak nechcem nieco pokazit..vystavujem fa odberatelovi do nemecka, je platca DPH, fakturovat budem v EUR...ako bude takato fa vyzerat...?Náležitosti faktúry pri dodaní tovaru do iného členského štátu rieši § 72 Zákona o dani z pridanej hodnoty. Dodávku služby do iného ČŠ rieši § 73 ZDPH.
Jana Acsová
16.11.05,16:58
Tiež som to pochopila zo zákona tak, že faktúra by mala byť vystavená s DPH. Ale teraz rozmýšľam o zásielkovom predaji, to by mal byť vzťah dodávateľ platca DPH v inej krajine a odberateľ neplatca DPH v inej krajine EÚ. Ten neplatcovi by mali chodiť dodávateľské faktúry z únie bez DPH, či nie? a keď prekročí 420000 tak by sa mal registrovať a zaplatiť daň v SR? Alebo som úplne mimo?Vzhľadom na položenú otázku zadávateľa je rozhodujúci objem tovaru dodaného do iného ČŠ EÚ a zabezpečenie jeho prepravy a to všetko pre osoby, ktoré nie sú identifikované na daň v inom ČŠ. Ale pripomienka k zásielkovému predaju veru nie je v tomto prípade "od veci"http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif.
Jana Acsová
16.11.05,17:00
Žiadam Vás o radu, ako ja to s DPH pri dodaní tovaru do Rakúska neplatcovi DPH, jedná sa o ved.inštitút. Budem dodávať tovar v hodnote bez DPH 40.000,-Sk
Ešte je dobré si zistiť, či vedecký inštitút nie je osobou registrovanou na daň v Rakúsku. V praxi sa to stáva v prípade takýchto inštitúcií. V prípade, že by bol, jednalo by sa o intrakomunitárne dodanie tovaru.