jaspis8
03.05.16,12:59
Dostala som výpoveď v tomto znení:


VEC
Výpoveď § 63 ods. 1 písm. b)

Dávame Vám výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce a to z dôvodu ukončenia prevádzky k 31.5.2016. Tým ste sa stali nadbytočnou a zamestnávateľ nemá možnosť Vás ďalej zamestnávať v pracovnom pomere, ani nemáme pre Vás inú vhodnú prácu.

Nie je mi jasný dôvod výpovede.
Je to výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky alebo z dôvodu nadbytočnosti ?
Je táto výpoveď platná aj napriek kolízii dôvodov ?

ďakujem za odpoveď

Stále mi to nie je jasné. Zamestnávateľ uviedol : Výpoveď § 63 ods. 1 písm b), kde sú presne špecifikované dôvody pre použitie tohto paragrafu.
Pre výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky platí iný paragraf, a síce § 63 ods. 1 písmeno a). Nie je to kolízia dvoch dôvodov ?
Ďakujem
Tweety
03.05.16,11:03
Je platná. Výpoved podľa § 63 odst. b, pre rušenie prevádzky.
jelalim
03.05.16,11:05
Je to platné, Dôvod je ukončenie prevádzky. Náslené už je len objasnenie, aby to bolo jednoznačné, že nemajú inú prácu.
Tweety
03.05.16,11:10
nemáš v nej dva dôvody, len jeden
misoft
03.05.16,14:47
Súhlas - i ja tam vidím len jeden dôvod. A vysvetlenie.
Dôvod - nadbytočnosť. Prečo? Vysvetlenie: rušenie prevádzky.
jaspis8
04.05.16,11:36
Stále mi to nie je jasné. Zamestnávateľ uviedol : Výpoveď § 63 ods. 1 písm b), kde sú presne špecifikované dôvody pre použitie tohto paragrafu.
Pre výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky platí iný paragraf, a síce § 63 ods. 1 písmeno a). Nie je to kolízia dvoch dôvodov ?
Ďakujem
misoft
04.05.16,14:48
Nie je. Buď sa uvedie dôvod nadbytočnosť pre príčinu rušenie prevádzky, alebo sa uvedie dôvod rušenie prevádzky a potom bude príčina toho len nadbytočnosť.