Oliverka
19.06.06,09:08
Som SZCO a kupujem si gastrolistky. Ako optimalizovat svoj "pracovny cas" tak, aby som mala narok na co najviac listkov? Na prvy pohlad sa zda, ze zamestnanec (a teda aj SZCO) pracuje 5 dni v tyzdni, t. j. ma narok na 5 listkov, ale v niektorych diskusiach sa okrajovo spominalo, ze to tak nemusi byt. Ako teda "pracovat", aby bolo vsetko v sulade so zakonnikom prace a pre mna co najvyhodnejsie?
Szabóová Verona
19.06.06,07:59
Máš nárok na stravný lístok na každý pracovný deň. Vieme všetci, že SZČO robí skoro bez prerušenia /oddychu/, cez soboty, nedeľe, ale aj tak má nárok max. na toľko strav.lístkov, koľko má mesiac pracovných dní!
POZOR na tie dni, ked je na pracovnej ceste v zahraničí a uplatňuje stravné v cudzej mene. Tieto dni treba odrátať!!!
Príjemný deň!
Oliverka
21.06.06,05:43
To je sice pravda, ale otazka znie: kolko pracovnych dni ma mesiac pri dodrziavani Zakonnika prace a pri sucasnom zohladnovani aktualnych sadzieb pre stravne? V niektorej diskusii sa nadhodilo, ze "idealny" pracovny cas (ktory budem vykazovat) by mohol byt pondelok az piatok 4 hodiny + sobota a nedela tusim po 11 hod, to znamenu tyzdenne narok na 9 listkov. Prosim, vyjadrite sa. Je to naozaj takto?
Chobot
21.06.06,06:35
To je sice pravda, ale otazka znie: kolko pracovnych dni ma mesiac pri dodrziavani Zakonnika prace a pri sucasnom zohladnovani aktualnych sadzieb pre stravne? V niektorej diskusii sa nadhodilo, ze "idealny" pracovny cas (ktory budem vykazovat) by mohol byt pondelok az piatok 4 hodiny + sobota a nedela tusim po 11 hod, to znamenu tyzdenne narok na 9 listkov. Prosim, vyjadrite sa. Je to naozaj takto?

Myslím, že toto by Ti daňová kontrola "nezožrala". Nechápem, prečo podnikatelia chcú kvôli tým "pár" korunám stravného, čo by si zaúčtovali do nákladov za každú cenu provokovať daňovú kontrolu a snažiť sa vytvárať rôzne krkolomné schémy len aby usporili nejakých 120 SKK mesačne. Prečo si jednoducho neuplatnia 5, maximálne 6 lístkov týždenne a majú svätý pokoj. Potom pri kontrole musia preukazovať, že skutočné pracujú toľko, koľko vykazujú.