keram22
04.05.16,07:07
Mal som zmluvu na jeden rok od 1.7.2015. Niekedy na začiatku apríla mi dali podpísať dodatok ku zmluve, v ktorom sa pise len toľko, že sa mení doba trvania pracovného pomeru na dobu neurčitú s účinnosťou od 1.7.2016.
Niekedy v polovici júna by som chcel podať výpoveď, ak ma vezmú do nového zamestnania.
Keďže stará zmluva, ktorá bola na jeden rok končí 30.6.2016, mozem jednoducho povedať že končím a 1.7.2016 už neprísť do prace, aj keď som už podpísal ten dodatok na dobu neurčitú od 1.7.2016? Alebo ako mam postupovať, keď chcem dat výpoveď niekedy v polovici júna? Keďže som podpísal ten dodatok, budem musieť mať riadnu výpovednú dobu? Dakujem
sosak
04.05.16,05:13
Ak si podpísal dodatok k pracovnej zmluve na dobu neurčitú, tak budeš mať riadnu výpovednú dobu, lebo dodatok je podpísaním platný.
keram22
04.05.16,05:15
Tak ak sa to da, chcel by som byť už nezamestnaný od 1.7.2016, ak je teda možné to čo som popihttps://youtu.be/ze5sBDu1HOwsoval, a teda odísť po skončení pôvodnej zmluvy, ktorá platila do 30.6.2016
keram22
04.05.16,05:17
Takze ak podám výpoveď v polovici júna, výpovedná doba bude plynúť počas júla, a nezamestnaný budem od 1. Augusta, tak?
Tweety
04.05.16,05:18
PP môžeš skončiť dohodou podľa §60 ZP alebo výpoveďou s VD.
Tweety
04.05.16,05:31
od prvého dňa mesiaca doručenia výpovede plynie jednomesačná VD, talže aj ju doručíš v júni, v júli ti skončí VD a PP.
sosak
04.05.16,05:32
Ukončenie pracovného pomeru výpoveďou zo strany zamestnanca

V tomto prípade môžete podať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo aj bez uvedenia dôvodu. Váš pracovný pomer sa však v tomto prípade neskončí okamžite, ale až po uplynutí zákonom ustanovenej alebo dohodnutej výpovednej doby.

Dĺžka výpovednej doby je najmenej jeden mesiac.
Ak ste zamestnaný u zamestnávateľa už dlhšie ako rok, dĺžka výpovednej doby je najmenej dva mesiace.
Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca. Takže ak podáte výpoveď 13. júna, výpovedná doba začne plynúť až od 1. júla a skončí sa 31. augusta.
Dajte si pozor na to, aby ste zmysle uvedenej dohody zotrvali počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, pretože inak má váš zamestnávateľ právo na peňažnú náhradu.
Ak ste sa pri uzavretí pracovnej zmluvy dohodli na možnosti ukončenia výpoveďou aj bez plynutia výpovednej doby, môžete podať výpoveď prakticky okamžite.
http://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/vypoved/chcem-dat-vypoved/
Uvedený príklad je pri dvojmesačnej výpovednej dobe, ty máš jednomesačnú výpovednú dobu, pretože si nepracoval u zamestnávateľa dlhšie ako rok.
keram22
04.05.16,05:43
Preco bude trvať až do 31. Augusta? Ak podám výpoveď 13.6. tak v tom čase budem zamestnaný ešte menej ako jeden rok, takže výpovedná doba by mala byť jeden mesiac, nie?
Tweety
04.05.16,05:45
pozri môj koment, VD je jednomesačná, kedže v čase výpovede PP netrval aspoň rok
sosak
04.05.16,05:46
Však pod linkom máš napísané, že jednomesačná doba.
keram22
04.05.16,05:48
Aha sorry, to pod linkom som si neprecital :)