KvetkaK
19.06.06,07:22
Ahojte poradaci,
potrebujem surne radu a snazila som sa to tu najst ale nedari sa mi.
Ideme predavat vysokozdvizdny vozik. Predavame ho za nizsiu cenu ako je zostatkova cena k 31.12.2005. Chcem vediet ci DPH musime odviest zo zostatkovej ceny alebo iba z tej predajnej nizsej ceny.
Dakujem za rychle odpovede.
KvetkaK
19.06.06,07:47
Prosim nevie mi niekto poradit? Surne.
Dana K.
19.06.06,07:51
Môj názor je taký, žeby DPH by sa malo odviesť z ceny, za ktorú predávate. Ale 100%-nú istotu nemám.DPH zo zostatkovej ceny sa odvádza asi iba pri skončení podnikania.:confused: :confused: :confused:
Szabóová Verona
19.06.06,07:52
Nie som si istá, ale ja by som prikláňala k takému riešeniu, že DPH by som počítala z účtovnej zostatkovej ceny!
Príjemný deň!
Upresnenie:
Samozrejme na faktúre uvediem predajnú cenu + DPH. Ovšem, ked obstarávacia cena HIM bez DPH bola nad 100.000,-Sk a zmením účel použitia - predám- pred uplynutím 5 kalend.rokov /§ 54 ods.4/ musím urobiť úpravu odpočítanej dane!
Milan Benka
19.06.06,07:52
DPH z predajnej ceny. Problém by mohol byť pri predaji spriazneným osobám.
ANNAP
19.06.06,07:52
podľa mňa z predajnej ceny
KvetkaK
19.06.06,08:08
Teraz neviem. Ked su tu aj take aj take nazory. Co mam urobit?
Milan Benka
19.06.06,08:17
Teraz neviem. Ked su tu aj take aj take nazory. Co mam urobit?

Odveďte DPH z predajnej ceny (§22/1), zostatková cena by sa použila pri predaji zamestnancovi,pri osobnej spotrrebe a pod (§22/5).
KvetkaK
19.06.06,08:21
Dakujem benka. Uz to mam potvrdene aj od jednej uctovnicky, takze to urobim tak.