Violatorka
04.05.16,10:05
Aku mate pracovnu dobu? Mne sa nepaci ze v zmluve mam od 8:30-17:00 ale chodit musime uz na 8:00 kedze predajna je odvtedy otvorena. Nehovoriac o tom, ze ak chcem ist na obed , tak ani vlastne nemozem musim jest v praci aj to nie vzdy stiham kvoli praci. Taktiez kazdy den pracujem aj do 17:30.... Cize dokopy som v praci od 8-17:30. Nie je to chore? Co mam robit?platena som za 8hod....

Dakujem
ivka70
04.05.16,08:30
Mas pracovnu dobu od 8:00 a chodit do prace musis na 8:00?
To si ten zamestnavatel neskutocne dovoluje, fakt.
ivka70
04.05.16,08:32
Ako mate definovanu prestavku? Hodinovu? Preco cez prestavku pracujes? A preco pracujes po pracovnom case?
Ak nestihas, upozorni na to nadriadeneho.
Violatorka
04.05.16,09:28
Oprava 8:30.
Violatorka
04.05.16,09:28
Pracujem lebo mi nedovoluje ist na obed mimo predajne... A ak jem na predajni tak popritom pracujem..
ivka70
04.05.16,09:39
Tak si zaved, ze pocas prestavky pracovat nebudes.
Na prestavku a jedlo mas narok.
Nemusis pritom odist mimo pracoviska, ale na pracovisku mas mat priestor na oddych, jedlo.
Ak nemas, ziadaj si ho.
A ak pracu nestihas, tak si pytaj posilu.
ivka70
04.05.16,09:58
Ak mas pracovnu dobu od 8:30 do 17:00 a polhodinovu prestavku, je tvoj pracovny cas definovany korektne.

Cas na prestavku si v praci treba vyhradit a v tomto case nepracovat - zamestnavatel ti musi umoznit cerpat prestavku.
Cas straveny v praci pred a po skonceni pracovnej doby, lebo nestihas - je problem tvojej organizacie prace alebo pretazenosti, `potom to treba riesit so zamestnavatelom.
Ak zamestnavatel vyzaduje , aby si na pracovisku bola uz o 8:00, hoci tvoj pracovny cas zacina od 8:30 a staci ti tam byt 5 minut predtym, tak to ries so zamestnavatelom, lebo v takom pripade by islo kazdy den o nadcas.
jslancik
04.05.16,10:24
ťažko radiť... Je to bežná prax v supermarketoch a iných obchodoch, že sa tam musí byť pred otváracími hodinami a aj po. Robia tam iba ľudia, ktorým to buď neprekáža, alebo nemajú inú možnosť.
Skús si otvoriť ústa a povedia ti, že nech sa páči, vonku čaká xyz ľudí, ktorí budú radi za každú prácu.
Skús sa s nimi súdiť, máš šancu, ale treba na to gule (a dobrého právnika).