cooly29
04.05.16,11:43
Som zamestny na plny uvezok ale chcel by som skusit popri zamestnani aj obchodovanie na menovom trhu resp.s komoditami. Niektore internetove spolocnosti prevadzkuju pristup (vklad financii) cez elektronicke penazenky ako payeer, okpay, .......cez ktore aj vyplacaju zisky, tie je potom mozne previest na sukromny ucet.
Ako potom zdanit tento prijem?
jslancik
04.05.16,12:12
v daňovom priznaní je na to kolónka. A pri svojom dlhoročnom štúdiu o obchodovaní si určite prelúskal aj túto problematiku. Alebo nemáš zatiaľ nič naštudované? To snáď nie. Skús pozrieť financnik.cz, tam v diskusiách sa riešia aj takéto problémy.

Mimochodom, zdaňovanie ziskov by malo byť tvojím posledným problémom v súvislosti s obchodovaním. Najprv musíš zisky dosiahnuť a udržať. Ešte predtým nájsť best brokera, ktorému zveríš svoje financie a ktorého budeš "kŕmiť".

Ak chceš svoje voľné peniaze zmysluplne využiť, tak 90% daj na charitu a za zvyšok choď s niekým na dovolenku. Totiž min. 90% traderov príde o všetky peniaze, ktoré vložia do tradingu, a zvyšných 10% sa nehorázne nabaľuje.

čo si spravil pre to, aby si bol medzi 10%?
TomasBugiy
04.05.16,20:17
Aj na SVK existujú spoločnosti, ktoré sprostredkúvajú priamo brokerov (a to normálnych brokerov) a nie kadejakých šmelinárov, tak by som Ti radil obrátiť sa radšej na tie. Priamo kontakt tu dávať nebudem (ak chceš tak do správy), ale v prvom rade čo to pogúgli. S tým, čo Ti napísal jslancik plne súhlasím. Ak si však nedáš povedať, tak skús najskôr demo a to aspoň pol roka a až potom naostro. Chránime Ti peniaze a ver tomu, že viem o čom hovorím. Ja som sa ani po niekoľkých rokoch tradingu nedostal do tých 10%.