krason
04.05.16,18:29
Ahojte, najprv opisem situaciu:
idem na MD z prace cca 28 tyzdnov ( na zmluvu, ktoru som mal doteraz..mam splnene vsetky podmienky) no nasiel som si novu pracu a idem nastupit hned do novej. V praci, kde odchadzam na MD som si vybavil vyhlasenie ze nech mi povodny zamestnavatel od dna XY neuplatnuje NCZD ani danovy bonus, aby som si ho vedel uplatnit u noveho, kedze mozem iba u jedneho sucasne. Zameranie prace nie je konkurencne, cize nemusim ziadat o povolenie povodneho zamestnavatela koli konfliktu zaujmi.
moj zamer : cca pred koncom MD, ak sa mi zapaci v novej praci, co verim, v povodenej podam vypoved, kde mam 2m vypovednu dobu, ktora nech plynie pocas mojej MD :) nemuxim oxidovat.
Moja Zena zaroven po MD ide na neplatene volno v ramci prace ( existuje sposob, aby ZP platil stat, ak mam este druhe dieta a nepojde do skolky?)

Moje otazky:
A:postupoval som spravne? cize budem dostavat Matersku z povodnej + mzda z novej prace (iny zamestnavatel- ina zmluva)
B: moze zena ist na RD ( bez prispevku, len aby stat platil ZP) s dietatom, ktore nam neumiestnili do skolky a ma po 3roku? ( MD cerpam na druhe dieta, ktore ma 1rok) .
C: mozem dat vypoved ako som hore uviedol pocas MD?
KEJKA
04.05.16,16:51
A: podľa mňa počas MD nemôžeš mať príjem.
veronikasad
04.05.16,16:55
Za urcitych podmienok moze, nie vsak za vykon prace u zamestnavatela, u ktoreho si uplatnil narok na rod.dovolenku otca
krason
04.05.16,17:16
Ano tak tak :) mozem mat prijem KEJKA :) treba aktualizovat :)
krason
04.05.16,17:17
:) v SP tvrdia ine (s Ackoom som si na 99% isty ze je to ok), mna zaujima cely proces a hlavne otazky B a dalej:)
veronikasad
04.05.16,17:32
B. Po dovrseni 3 rokov veku dietata. Ak ide o dieta zdrave, nemoze poziadat zamestnsvatela o rod.dovolenku. ale o neplatene volno. Ak by si ty ako otec nepoberal materske, nebol by ziadny problem, stat by za nu platil zdravotne aj doch.poistenie za osobu starajucu sa o dieta do 6 rokov veku. Ci to plati aj v takom pripade ako pises, neviem. Nech sa informuje v zdr.poistovni. Ak ma splnenu podmienku 730 dni poist.v nezam.a vznikne jej narok na davku v nezam.nech sa zaeviduje na UP.
C. Zamestnanec moze dat vypoved aj pocas RD. Pracovny pomer skonci uplynutim vypovednej doby
KEJKA
05.05.16,06:00
OK, zasa pre ,mňa niečo nové :-)
Jana Motyčková
05.05.16,08:21
Za manželku môže ZP platiť štát - oznámi ZP, že sa stará o dieťa do 6 rokov (staršie). Okrem toho manželka sa bude musieť odhlásiť z dôchodkového poistenia štátom na mladšie dieťa ale môže sa prihlásiť na dôchodkové poistenie štátom na staršie dieťa - možno bude stačiť len oznámiť zmenu dieťaťa. Ostatné už bolo riešené.