vlado 33
04.05.16,19:31
Už 17 rokov mi člen rodiny dlhuje peniaze za práce na rekonštrukcii kúpeľne, wc, chodby v jeho byte. Dnes prebehlo vysporiadanie spoločného majetku (iného), upozornil som ho na dlh, on však nereagoval. Pošlem mu rozpočet cien vykonaných prác+ výslednú cenu. Pokiaľ nebude reagovať, som rozhodnutý osekať obkladačky v kúpeľni a na wc. Aké problémy môžem čakať? som si vedomý, že to pôjde na súd.
Tweety
04.05.16,17:39
Ten rozpočet, celkovú sumu si mu pred tými 17 rokmi nedal, či ako?
ivka70
04.05.16,19:49
Po 17 rokoch je dlh davno premlcany a vniknutie do cudzieho bytu a poskodenie - osekanie obkladaciek by mohlo byt povazovane /podla vysky sposobenej skody/ aj za trestny cin. Minimalne by islo o precin porusovania domovej slobody.
Preco si svoj dlh pred 17 rokmi nevymahal?
Chobot
04.05.16,22:00
Skús sa nad tým preniesť a vysporiadať sa s ním ako rozumný človek. To, čo chdeš urobiť - vysekať obkladačky, je ako keď malému decku zoberie druhé na pieskovisku kýbel tak mu za to tresne po hlave lopatkou. Aký je ten dlh? 500 EUr? Po 17 rokoch to nemá ani tretinovú hodnotu. Mal si to riešiť pred 17 rokmi a nie teraz, ako urazené a pomstychtivé decko.
vlado 33
05.05.16,13:05
Pred 17 rokmi to bolo niečo celkom iné, snažil som sa prispieť, pomôcť členovi rodiny. Za vďaku som si vyslúžil iba to, že mi už ani nevie prísť na meno. Tu nejde o 500 alebo 1000 €, tu ide o niečo iné. Včera som si vybojoval pár desiatok tisíc €. Chcem do posledného centu všetko, čo som kedy pre túto osobu spravil.
Tweety
05.05.16,13:11
možno uspeješ na súde ale to, čo chceš urobiť, teda rozbiť obklad, to ti neradím, len si tým poškodíš
misoft
05.05.16,13:29
vlado 33 - ono niekedy je lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche... teda tých pár tisíc € v kešeni, ako všetko v nedohľadne......
vlado 33
05.05.16,14:04
Určite máte všetci pravdu, skúsim osobe poslať cenový výpočet prác, uvidím ako zareaguje. Zatiaľ som naštartovaný ako tiger, možno ma to prejde. Je smutné keď sa rodina rozdelí kvôli peniazom. Najhoršie na tom je, že som mal úraz chrbtice pri rekonštrukcii spoločnej nehnuteľnosti, začínajú sa komplikácie.
dmc
07.05.16,09:45
Pises.....ze clen rodiny ti dlhuje za prace........ ZA PRACE.........nie za material ani nic ine.... a ty mu chces poobijat obkladacky (to nieje tvoj majetok) ......ako si chces uctovat svoju pracu spred 17 rokov ?

Mal si firmu alebo zivnost na taketo práce ? Más nejaku dohodu o ktoru sa mozes opriet ??? Po 17 rokoch ???????

To ze ste sa mozno dohodli nejakej odmene za pracu pred 17 rokmi a pribuzny ti nedal nic je jedna vec......tu si mal riesit hned a nie zacat riesit po 17 rokoch.

(Moj pohlad pretoze informacii je malo) Ja tu vidim iba JESITNOST. Nieco ste zdedili a zacitil si peniaze ktore dostal aj tento tvoj "pribuzny"......tak si od neho hned pozadoval tvoje "vyuctovanie " prac.

V dalsom prisevku pises.......ze pred 17 rokmi si sa snazil pomoct - prispiet rodine--......... takze povodne o ziadnej placi za pracu nebola rec ????? To ta len teraz napadlo si to vyuctovat ???


Clovece...ze sa na to nevykasles............iba sa budes stengrovat, nervovat, rozbijat dalej vztahy a dosiahnes vies co ? Velke H.... velke NIC.

Radsej chod na prechadzku - popocuvaj vtaciky a daj si pivo..lepsie spravis.
vlado 33
07.05.16,18:18
dcm, presne opačne si to pochopil. Ja som tu spoločnú nehnuteľnosť zveľaďoval, navýšil som jej hodnotu. Len druhá strana, si nárokovala na polovicu, hoci som do nehnuteľnosti vrazil nemalé finančné a iné prostriedky. Mne nejde o peniaze, chcem aby ten človek pocítil, že nie je neohroziteľný. Rozbijem toľko, čo stála moja práca.
MarcoM
07.05.16,18:30
Ničiť nič nemôžeš. Akonáhle by to protistrana zistila, tak ta zažaluje a na súde prehráš a budeš mu musieť nahradiť škodu. Keď si chcel prachy mal si to riešiť pred 17 rokmi, teraz si môžeš akurat buchať hlavu o stenu.

Finančné prostriedky si si mohol nárokovať, ale predpokladám, že všetky nároky sú už premlčané.

Ten človek možno pocíti len to, že sa bude s tebou súdiť a nakoniec vyhrá a vysmeje sa ti do tváre.

Definuj prosím "iné prostriedky".

Protistrana asi mala podľa zákona nárok na polovicu nehnuteľnosti. To, že ty si investoval do nehnuteľnosti, ktorá nie je tvojím výlučným vlastníctvom je tvoja blbosť.
vlado 33
07.05.16,18:35
Ja som nechcel peniaze. Chcem aby si protistrana uvedomila jedno, nič nie je zadarmo, pokiaľ ma nasere.
sito
08.05.16,06:10
"Ja som tu spoločnú nehnuteľnosť zveľaďoval, navýšil som jej hodnotu. Len druhá strana, si nárokovala na polovicu, hoci som do nehnuteľnosti vrazil nemalé finančné a iné prostriedky."

Ak je ešte stále pravda, že je to spoločná, nie nehnuteľnosť, byt, tak si ty pýtaj polovičku, prídeš len o polovičku.
buchač
08.05.16,06:51
vlado 33 (Včera 21:18) Mne nejde o peniaze, chcem aby ten človek pocítil, že nie je neohroziteľný. Rozbijem toľko, čo stála moja práca
=====================

Šak rozbi hubu...;)
Že akéééé zadosťučinenie budeš mať....:D :D :D
Ale aj následky... :rolleyes:
--------------------------------

Vážnejšie ?
Fakt na to ser...to nemá význam. Na každú sviňu sa voda varí...v každej rodine sa niečo vyskytlo/ne...aj v tej mojej.

Jednalo sa o spoločnú záhradu mojej 1/2 a jej sestry. Radšej sme predali svoju časť a išli ta het, kúpili chalupu....a teraz sa vytešujeme. Ešte aj susedovcov mám lepších ako vlastná rodina.

Neboj ništ, Tvoja chvíľa ešte len príde a potom si dotyčnú osobu vychutnáš...