variant
05.05.16,08:24
Dobry den. Je mozne zamestnavat pedagoga (ktory zastupuje pocas materskej dovolenky) na zaklade dohody o vykonani prace? ja mam za to ze nie nakolko takato dohoda sluzi na jednorazovu alebo prilezitostnu pracu a nie na pracu kazdy den od rana do vecera. potrebujem oporu v zakone...dakujem
ivka70
05.05.16,06:33
Je to mozne, kratkodobe zastupovanie sa da vyriesit aj dohodou.
Ale dohoda o vykonani prace ma svoje obmedzenia.
Napriklad pocet hodin ,ktore moze rocne odpracovat je 350. (spocitavaju sa vsetky dohody o vykonani prace u toho isteho zamestnavatela)

Ak ma pedagog pracovat 8 hodin denne, tak to zastupovanie vyda tak na 2 mesiace. Potom ho uz nebude treba?
variant
05.05.16,06:39
po uplynuti 2 mesiacov dalsia dohoda? neviem...sa mi zda ze je to obchadzanie zakona, lebo pri takej dohode sa neodvadzaju odvody a pritom pedagog pracuje rovnako ake keby bola uzavreta pracovna zmluva..nehovoriac o tom ze pedagog dostane menej aki pri pracovnej zmluve.
ivka70
05.05.16,06:42
Dalsia dohoda, ak sa scitava pocet hodin?
Z dohod sa odvody platia. Je fakt, ze tam sa nemusia do odmeny zapocitavat priplatky za prax.
Ale zmluvu dohaduju dve strany, zastupujuci pedagog nemusi suhlasit s dohodou.
variant
05.05.16,06:47
no a co ked nesuhlasi? pride dalsi a ten uz suhlasi...neviem...stale mam taky nazor ze s pedagogom uzatvarat dohodu je obchadzanim zakona... ked uz pracuje 2 mesiace a to kazdy den, tak to neni prilezitostna praca alebo jednorazova...je to na dobu neurcitu a kazdy den. a dohoda nesluzi na taketo pripady...ja si myslim ze to zamestnavatel urobi tak ze po vycerpani 350 hodin, bude zamestnavat niekoho ineho dovtedy kym nevycerpa aj ten tych 350 hodin...atd atd
betka122
05.05.16,06:49
dohoda nemôže byť uzatvorená na dobu neurčitú, musí byť uzatvorená najdlhšie na 1 rok.
variant
05.05.16,06:55
tak potom na jeden rok...a pritom chodi do prace kazdy den od rana do vecera az kym nevycerpa svojich 350 hodin. potom pride dalsi zamestnanec a zase ten isty postup??? stale tvrdim ze je to obchadzanie zakona, nakolko to nie je prilezitostna praca ale chodi do prace pravidelne a robi tak ako ostatni zamestnanci.
variant
06.05.16,04:20
ked niekto pracuje od rana do vecera na dohodu, ako keby mal pracovnu zmluvu anie prilezitostne a jednorazovo az kym nevycerpa 350 hodin, ja si myslim ze je to v rozpore so zakonom...dohodou nemozno nahradit pracovnu zmluvu...ci sa mylim?
ivka70
06.05.16,04:35
Zial, nie je to v rozpore so zakonom.
variant
06.05.16,04:40
a co ked je to v rozpore len na to este neprisli? az kym na to nepridu, v pohode ale co ked pride inspektorat prace? daju taku pokutu ze este...