ZuzanaA
05.05.16,09:07
Prosím, ako sa preukazuje počet vyživovaných osôb na účely posúdenia pri výpočte exekučných zrážok? Čo by mi mal dať, podpísať zamestnanec? Ďakujem.
Jana Motyčková
05.05.16,07:49
Zákon neukladá spôsob preukazovania, takže minimálne čestné prehlásenie. Ak budete mať aj iný doklad, je to len k dobru.
ZuzanaA
05.05.16,08:12
Ďakujem. Môžte mi prosím poradiť, v tejto téme som úplný nováčik. Deti sa považujú za vyživované do 18 rokov? Alebo kým študujú? Musia žiť v spoločnej domácnosti,áno? Manželka je vyživovaná osoba v akom prípade? Všetko ohľadom posúdenia výpočtu zrážok pri exekúcii. Ďakujem.
Jana Motyčková
05.05.16,08:57
Vyživovacia povinnosť trvá, kým dieťa nie je schopné samé sa živiť, pritom sa posudzuje jeho zdravotný, mentálny stav, schopnosť a možnosť pracovať a pod. Toľko zákon (približne). V praxi odporúčam kým študuje, ak skončí pred dovŕšením 18 akceptujem kôli veku do 18 rokov. Spoločná domácnosť je nepodstatná. Manželka pre exekúcie je vždy vyživovanou osobou. Do počtu vyž.osôb sa nepočítam osobu, na ktorú trvá výkon rozhodnutia na vymoženie pohľadávky výživného (exekúcia).
ZuzanaA
05.05.16,10:53
Dakujem pekne. Prosim ak je zamestnanec rozvedeny, ma 4 deti {do 14 rokov} ktore ziju s matkou, moze si ich uplatnit ako vyzivovane osoby? Nejde o exekuciu na vyzivne.