strunovka
05.05.16,09:24
Zdravím všechny,

Zhruba před rokem jsem se přestěhovala z Čech do Bratislavy a chtěla bych si tady i koupit auto. Nikdy jsem svoje vlastní neměla, takže netuším, co to obnáší a zda si mužu koupit auto a nejezdit s nim do čech ho přihlašovat (fakt nevim jak to funguje). A taky bych vás chtěla poprosit, jestli nemáte nějaké tipy na autobazar, jelikož na nové nemám peníze a neznám to tu ještě tak, abych hledala auta na internetu a jezdila se na ně koukat po Slovensku. Mám tady i trvalý pobyt, jsem tu přihlášená na všech nutných úřadech - možná i to je dulezity zmínit, že tu nejsem jen na skok :)

Díky moc lidi
misoft
05.05.16,07:28
A) Potrebuješ peniaze :D
B) Prihlásiš si ho tam, kde bývaš (máš predsa trvalý pobyt) - dostaneš SK značky.
Tu podrobnejšie: http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla
C) Za to, že si z Čiech, nemusíš si ho v Čechách prihlasovať.
strunovka
05.05.16,07:47
A) Peníze mám, resp. cca 3.100EUR které jsem si naškudlila, ale to je vec druha, ze v eurech se jeste neorientuju tak dobre, tak nevim jestli na ojetý auto je to hodně nebo málo... prostě ženská nakupuje to, čemu nerozumí, chápeš :D
B) A to nevadí, že mám i trvalý pobyt v ČR? poněvadž v čechách musím mít všechno na českou adresu a když jsem si chtela zmenit občanku, řekli mi, že musim mít na OP pobyt i v ČR, protože na Slovensko urady nic neposilaji (za odkaz dekuju, jdu ho zčíhnout)
C) též si myslím, ale urady mi kolikrat vytkly, že to že tu žiju jim je jedno a všechno musím mít nahlášený tam :(

A ještě jedna věc, náhodou tip na to, kam bych se mohla jít mrknout na auto nemáš, resp. kde bych si případně mohla vzít i leasing na zbylou čast, kterou nemám v hotovosti?

Auto sice nemam, ale tip na servis uz mam :D

Každopádně díky moc :)
arizona
05.05.16,08:11
Ak nemas trvaly pobyt na SK, tak auto si nezaevidujes. Potrebujes TP
strunovka
05.05.16,08:16
no trvalý pobyt tady mám, resp. mám cizinecký prukaz o pobytu, ale na občance, řidičáku i pasu mám trvalý pobyt v čechách u rodiču..
Žabinka
05.05.16,08:40
Podľa toho, čo sa píše v zákone o cestnej premávke č. 8/2009 Z. z. by to nemal byť problém. Ale prv než kúpiš auto, informuj sa pre istotu priamo na DI podľa miesta trvalého/prechodného pobytu v SR.

§ 117 - (1) Po oznámení zmeny podľa § 116 ods. 1 písm. a) je osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, povinná osobne požiadať orgán Policajného zboru príslušný podľa miesta svojho pobytu, sídla alebo prevádzkarne o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ, a to do 30 dní odo dňa, keď sa na ňu držba vozidla previedla.

a podľa tohto istého zákona,

§2
(2) Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
q) pobytom trvalý pobyt občana Slovenskej republiky, prechodný pobyt občana Slovenskej republiky trvalo žijúceho v zahraničí, trvalý pobyt cudzinca alebo prechodný pobyt cudzinca na území Slovenskej republiky
strunovka
05.05.16,10:21
DI? nevím co to je .. :(

pamatuju si, ze kdysi si nekdo (tatuv znamy) kupoval nove auto v CR a byl to slovak. A musel mit nejake specialni prevozni znacky, aby mohl na Slovensko, kde to prihlasil, protoze trvaly pobyt sice mel v byte CR, ale nevim uz proc to tam nemohl nahlasit.

No zkusim ještě popátrat po internetu.. Kazdopadne diky :)
Žabinka
05.05.16,10:22
DI = dopravný inšpektorát..:)
strunovka
05.05.16,11:24
aha, dekuju :)
patrishaT
05.05.16,13:26
Skus si nasjkor obehat po autobazaroch a mozno ti aj tam poradia a potom z tych ich rad urobis tky suhrn kotý ti pomoze pri dalsich vybavovackach. a
strunovka
05.05.16,14:09
Nasla jsem si par autobazaru po Bratislave, kam i trefim :D. Našla jsem si i Darex a Autopoint a AAA, ktery jako jediny znam z Prahy, to ostatni neznam. u Autopoint mi nekdo rikal, ze spis vykupuji nez prodavaji, tak nevim :(
Žabinka
05.05.16,14:40
napíš mi presne aké doklady máš, zajtra idem na políciu prepisovať auto, tak sa spýtam.. raz som prihlasovala auto ukrajincovi, ktorý mal tiež trvalý pobyt na sk, občianstvo ukrajinské, miesto sk občianskym preukazom sa preukazoval povolením na pobyt-kartičkou.. máš niečo také?
Žabinka
05.05.16,14:42
a ešte rada.. ak máš v pláne navštíviť aaa, alebo darex, choď tam s veľmi, veľmi dobrým kamarátom, ktorý sa do áut vyzná..
avalik
05.05.16,14:52
arizona
05.05.16,18:28
tak by nemal byt problem.Ale pre istotu sa vopred informuj na vasom DI.
jelalim
05.05.16,18:32
Ty mas 2 trvale pobyty, takze sa mozes rohodnut, na ake znacky si ho chces vybavit. Kedze zijes v SR, je vhodne ho prihlasit na tvoj trvaly pobyt v SR na Slovenske znacky. Totoznost na policii preukazujes pobytovym preukazom obcana EU, v ktorom mas zapisany tvoj pobyt a tvojim narodnym ceskym pasom. Svoj vodicak, by si si mala vymenit na prislusnom odeleni policie, za slovensky, kedze tu zijes a mas tu pobyt. Cesky Ti zoberu.
strunovka
06.05.16,08:38
moje doklady: český řidičský prukaz, česká občanka, český pac, pobytový preukaz občana EU s poznámkou: "právo na pobyt". Do áček jsem se chystala dneska a do darexu zítra. Zkusím tu někoho poprosit z kluku, jestli by šli se mnou. Díky za infošku u úřadu, jestli nepíšu pozdě.

A ještě mě tak napadlo.. v CR jsem delala ridicak, ale chybi mi posledni motorka - muzu skladat zkousky i tady na Slovensku? anebo musim do autoškoly (moto) jen v CR :/
strunovka
06.05.16,08:41
díky, zajdu tam osobně dneska po obědě, tam trefim. To je to nové klientské centrum jak byla stará tržnice a předtím (kdysi dávno) ikea, žejo? :)
avalik
06.05.16,08:42
ano :)
strunovka
06.05.16,08:45
byla jsem pred mesicem v Praze na dopravním inspektorátě kvuli rozsireni ridicaku o motorku A. Jenze v mezicase mi "propadlo" potvrzení o absolvování zkoušky a musím ji absolovovat znova. Resp znova se zapsat do autoškoly, znova dojíždět na testy a zkoušky. Ale popravde, jezdit do cech ZNOVA kvuli zkouškám a jídám se mi nechce. To mi vážně vydají slovenský řidičák, když měli problém se všema ostatníma dokladama? pokud ano, muzu tedy rozsireni ridicaku skladat tady na slovensku a neresit ceske urady? :( Někdy mám pocit, že jsem v zajetí úřadu
Žabinka
06.05.16,09:01
takže, ak máš kartu Povolenie na pobyt s uvedeným trvalým pobytom na SK, nie je žiadny problém s prihlásením vozidla na SK značky.. povedal pán policajt z DI..
čo sa týka vodičského, to neporadím..
strunovka
06.05.16,10:33
ucim se historii mesta, pac mi jeden stary pan vysvetloval ze mam jit na gottvaldovo namestie a ono je to Námestie Slobody :D trochu me to zmátlo
strunovka
06.05.16,10:34
jeeee, úžasná jsi, děkuju :) Teď už jen koupit auto a hurá na úřady
kyjko
06.05.16,10:55
Ahoj, tak v BA funguje viacero autobazarov, otazka je co za auto chces a ako ho budes vyuzivat. Okrem klasickych velkych ako AAA co uz asi poznas, su este autowillis.sk alebo kludne aj weltauto.sk. Inak zaujimava moznost je kupit ako z leasingu, viacere banky to maju v ponuke a su tam dobre ceny. Na autosalone si bola? :)
strunovka
09.05.16,12:02
Ahoj kyjko :)

O víkendu jsem si oběhla ty velké autobazary a mají tam fajn výběr a celkem hezky se ke mně chovali. Autowilis ani to druhé neznám, ale podle webu to vypadá dobře, máš s nima zkušenosti? Zatím nevím co za auto, dívala jsem se na Nissany a Oplíky. Z nissana asi Qashgai. Má ho kámoška a je s ním spokojená. Jezdívaly jsme tím na dlouhé výlety, na ruzny akce a dalo se v něm i skvěle vyspat :D

A když z Opla tak me celkem zaujala Insignia 2,0 CD TI (sice nevim, co znamenaji ty pismena, ale hlavni je, ze to je diesel) :)
A idealne teda diesel, jelikož jezdím za rodičema do čech po D1, tak abych nebyla vydrncaná než k nim dorazím a taky aby mě nesežrala nádrž :) Na autosalone jsem nebyla, chystala jsem se, ale nebyla.. Kdyz uz, tak motorkovy vystavy mam rada :)
patrishaT
13.05.16,06:58
no ano skus pobehat. len si nedavaj doviez od niekoho co ta nahovori ze donesie z nemecka alebo co. to byvaju podvody s tym som pocula.. chod podla abecedy zacni na aaa :D
patrishaT
13.05.16,07:02
ja som chcela ist na autosalon tiez ale nedostali sme sa. nissan quashkai ma aj moja kolegyna a tiez spokojna. ze aj male v celku na parkovanie ale pritom vo vnutri vela miesta.to ak planujes hlavne na tie dlhsie cesty za rodicmi tak to sa tam dobre zbalis. mne sa to auto paci tiez :d ale kupila tusim tiez jazdene. neviem ci nie aj v tom aaa . mozem sa jej opytat ze kde kupovala.
lujza.j
13.05.16,09:13
Predstavujem si kaskaja a insigniu za.3100e:D....tato tema zase smerovala....len aby sa to robila masaz...na kupu auta v spickovom bazare.....kde nemaju burane ani auta s upravenymi km:D
strunovka
16.05.16,09:30
Z Nemecka to je spatne? protoze treba v Praze a okoli se casto dovazi z Nemecka, v bazarech jich tam je spousta a lidi si dokonce do Nemecka jezdi pro ojetinky sami. Tusim ze veri, ze nemecka auta jsou zachovalejsi diky cestam, ktere jsou tam pry v perfektnim stavu a lidi se tam o auta staraji ...
Hehe podle abecedy? To mne nenapadlo, ale pobavila jsi me, udelam si short list ;) :D Zacnu AAA Atobazarem a skoncim bazarem zvolenskym :D
strunovka
16.05.16,09:55
Lujza.j, a cetla jsi i ostatní moje komentáře? Anebo sis jen našla něco co se ti hodí do krámu na to abys mohla zbytečně prudit. :(

Ale nevadí, shrnu to pro Tebe, když se ti nechce číst.

1) Mela jsem k 5.5.2016 našetřených 3.100EUR. Nyní, tedy ke dni 16.5.2016 mam 3.600EUR, o 500eur více než předtím a kazdy mesic si spořím.. Ale do toho Ti je asi velký prd.

2) psala jsem, že tuto částku chci použít pouze jako akontaci a na zbylou část bych si ráda vzala leasing anebo úvěr. Předpokládám, že ojetého Qashgaie seženu do 12k eur. V autobazarech se toto auto pohybuje 8.000EUR do nevim kolika tisíc EUR. Auto nekupuju ze dne na den, jeste stale si muzu dosetrit vysokou (pro me vysokou) castku jako zaklad abych mela nizsi splatku leasingu

3) myslím, že jen jen málo lidí, kteří mají to štěstí a mohou si koupit auto za hotové a podotknu, ze nove... Já to šťestí nemám, starám se o sebe sama, platím si nájem, služby, jídlo a šetřím si na auto. V dnešní době si člověk muže vzít uver anebo leasing na auto, které bude využívat a vyplatí se mu to. Takze nevidim duvod, proc bych nemohla chtit Nissana?!?!

Mozna by ses mela/mel zamyslet nad svým vyjadřováním, jelikož tvuj koment mi nijak nepomohl. Pokud máš negativní zkušenost s nějakým autobazarem v Bratislave anebo na Slovensku, napiš mi, že jakou a proč bych si měla dát pozor.. Ocenim i negativní zkušenosti KAŽDÉHO z vás ;)

Zakončila bych to celé tím, že jsem vděčná za těch árr lidí, kteří mi pomohli viz. žabinka, misoft a další, kteří mi dali cenné rady a tipy.

přesto díky, že se zajímáš a napsala jsi ;) jak se říká na slovensku "všetko dobré" :)
strunovka
16.05.16,10:01
patrishaT, kdybys byla tak hodná, zeptej se prosím kolegyně, kde ho koupila, jaký má motor a nějaké ty parametry jako, prevodovka atd. :)
Me se tohle auto zalíbilo přesně díky tomu, že není až tak velké, vždycky s ním bylo kde zaparkovat a v kufru bylo mrtě místa na věci. A rozhodně chci 5ti dvéřové, nemám ráda tří dvéřák. A ješťe kdyby tvoje kolegynka měla i nějaký tip na servis, kam s tím chodí. Díky, služebníček :)