seraffinka
05.05.16,16:40
Uzatvorila som dohodu o vykonaní práce od 22.3.2016 - 22.3.2017. Predaj tovaru. Mesačne odpracujem cca 96h. Odmena 3€/1h. Zaujímalo by ma, ako to vyjde v DP v roku 2017, či budem platiť daň, či sa mi vôbec oplatí takto privyrábať. Dakujem
veronikasad
05.05.16,15:16
Na dohodu o vykonani prace mozes odpracovat max. 350 hod. V kal.roku. Ak mesacne odpracujes 96 hod.tak to ti vyjde tak do polovice jula, dlhsie takto pracovat nemozes.
Ak si u zamestnavatela podpisala Vyhlasenie k zdanovaniu prijmov, ziadna dan ti nebude strhnuta (plati za predpokladu, ze nemas prijem a podpisane vyhlasenie u ineho zamestnavatela

Este doplnim, ak si tak doteraz neurobila, nezabudni sa v socialnej poistovni odhlasit a hned po ukonceni dohody znovu prihlasit na doch.poistenie platene statom za osoby starajuce sa o dieta do 6 rokov veku.
Mila123
05.05.16,15:18
mňa by zaujímal výsledok práce...
podľa môjho názoru DoVP nie je správna
seraffinka
05.05.16,15:19
Nemam okrem toho ziaden iny prijem, ale nepodpisala som vyhlasenie k zdanovaniu prijmov. Mozem to urobit dodatocne? A pokial mi to odmietne, tak musim podat DP a budem platit aj dan?
veronikasad
05.05.16,15:24
Mila123, suhlasim, mala by byt uzatvorena dohoda o prac.cinnosti, s vykonom prace max.10 hod.tyzdenne, predpokladam, ze ide o pracu predavacky.
veronikasad
05.05.16,15:28
Serafinka, ak si nepodpisala vyhlasenie, za nesiac marec si urcite mala strhnutu dan. Ci to tak bude aj za april, zavisi od terminu spracovania miezd.
Zrazena dan ti bude vratena, ak si do 31.3.2017 sama podas dan.priznanie typ A, alebo zamestnavatela pisomne poziadas o vykonanie roc.zuct.dane dob15.2.2017
seraffinka
05.05.16,15:41
To znamena, ze sa mi potom oplati pracovat, kedze dan mi vratia, ja som mala obavy, ze ja este z toho zarobku budem musiet platit dan pri podani DP typu A. Cize tento prijem je akoby oslobodeny, dobre chapem?
veronikasad
05.05.16,16:13
Daň platiť nebudeš, lebo tvoj mesačný príjem je nižší ako mesačná NČZD. V DP si uplatníš ročnú NČZD ...
seraffinka
17.05.16,08:12
Som na RD. Potrebujem mesačne odrobiť minimálne 84h, aky druh prac. pomeru by bol pre mna najvyhodnejsi, aby mi to nezasahovalo do rodič. príspevku?
Katy a R
17.05.16,08:27
Ak chceš mať príjem - určite sa ti oplatí. K doplneniu: - najlepšie je zarobiť čo najviac. Rodičovský príspevok môžeš poberať aj popri riadnom PP , môže byť aj dohoda o vykonaní práce, aj o pracovnej činnosti. A čo sa týka platenia daní - to záleží od výšky príjmu . Normálne si uplatníš NČZD (či už hneď, alebo potom v DP) - tak ako všetci ostatní. podľa zadaných údajov ti daň nevýjde (ak si nepodpísala prísluš. tlačivo - ak ju teraz aj zaplatíš, po podaní DP ti ju DU vráti)
ja by som ti dopriala, aby si mala príjem, z ktorého by vyšlo platiť daň;) .
ešte k SP - myslím, že máš povinnosť odhlásiť sa z dôchodkového poistenia, ktoré za teba platil štát. (už to aj je napísané)
seraffinka
17.05.16,08:39
Podľa mojich dostupnych informacii, dohoda o vykonani prace to byt asi nemôze, kedze tam je moznost odrobit max 350h/rok.
Katy a R
17.05.16,08:42
niektorí zamestnávatelia to robia tak, že uzatvárajú nové dohody o VP každý mesiac ... je to pre nich lacnejšie ;) samozrejme, záleží aj, že o akú činnosť ide . A pri dohode o PČ zase 10 hod týždenný limit.
A máš vari na výber? Alebo berieš, čo ponúknu ? Však riadny PP by bol najlepší;)
seraffinka
17.05.16,09:00
Ja už mam TPP a tam sa chcem aj vratit po skonceni RD. Toto beriem ako moznost zlepsit si financnu situaciu popri RD. :)
veronikasad
17.05.16,09:01
Nerozoberaj svoju problematiku v dvoch témach, požiadaj moderátora o zlúčenie tém.
Katy a R
17.05.16,09:02
tak budeš mať dva . :) čo je na tom? (ak teda nemáš nejaký zákaz konkurencie v terajšom PP)
seraffinka
17.05.16,09:17
Ospravedlňujem sa, doplnam, ze ten TPP je v statnej sluzbe