hanusvas
05.05.16,16:48
Skor nez napisem podstatu otazky, rad by som preskumal, ci sa na tychto strankach vuobec nachadzaju prispievatelia, ktori maju nejake skusenosti s problematikou o ktoru sa zaujimam. Jedna sa o skusenosti s vymahanim nezaplateneho najomneho od najomnika v byte. Otazka teda znie, nachadza sa tu niekto kto bol zainteresovany do riesenia podobneho problemu? Nezaujimam sa o sposob zauctovania, zaujimam sa o postup pri vymahani sudom. Zaujimaju ma predovsetkym nazory prispievatelov, ktori sa potykali s takym problemom na strane prenajimatela, popripade prispievatelov, ktori sa o tuto problematiku zaujimali z profesnej potreby. Najomnici prosim nevyjadrujte sa k mojej otazke. Nachadza sa tu prosim niekto taky? Vdaka vopred za odozvu.
Piatok 6.5 17:38 Dakujem vsetkym, ktori sa k otazke vyjadrili vecnym sposobom. Prosim sito, oliwa, ivka70, misoft, aby sa viac k tejto otazke nevyjadrovali. Nakolko mi teraz tlak casu neumoznuje rozvinut moju otazku (8 minut je malo..mrzi ma to), prosim o pozhovenie, ..dekompoziciu problemu zverejnim zaciatkom buduceho tyzdna. Pekny vikend prajem..slusnym a korektnym prispievatelom!
10.5. s problematikou podvodnych najomnikov suvisi cely strapec problemov. Tak neviem, ci ich sem vyhrnut vsetky naraz, alebo pustat postupne. Vzhladom k prostrediu, ktore sa pri tejto otazke vytvorilo, bude asi lepsie ked sa opytam predbezne iba na jeden z mnohych problemov. Vecne a miestne prislusny sud na podanie zaloby. V zakone je uvedene - podla bydliska. Ale, nie je specifikovane ci je tym myslena adresa trvaleho pobytu. Kedze tam sa najomnik evidentne nezdrzuje a nachadza sa na druhom konci republiky. Realne najomnik byva v prenajatom. Nemoze sa pouzit pre urcenie miestnej a vecnej prislusnosti sudu tato adresa? Teda ta, kde zalovany skutocne realne byva? Dakujem vopred za akukolvek skusenost.
ivka70
05.05.16,16:08
Este si vyberat budes? Nie ze by si bol rad, ak sa niekto dobrovolne podujme poradit ...
misoft
05.05.16,17:20
Očuj - mudrlant! Prečítaj si toto: http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"NEDOŽADUJEM SA: Píšte k veci, Porada slúži na otázky, vyvarujte sa v názve a v popise textov typu "Poraďte" "Prosím vedeli by ste mi poradiť" a podobne. Takté informácie neslúžia k prehľadnosti informácií."
Takže si to v lebeni ujasni! Ty tu nie si šéfom, aby si nám rozkazoval, čo ti máme alebo nemáme odpovedať.
Okrem toho - zadal si otázku, ktorá ani otázkou nie je. Skôr je to povel.
Tak sa umierni, lebo budem žiadať Administrátora stránky, aby ťa odtiaľ dostal (i keď si tu dlho - i tak môžeš byť vylúčený).
lujza.j
05.05.16,17:28
misoft
05.05.16,17:48
Tak nech to založí, zalezie a tu nech neoxiduje.... A tam nech diktuje, koľko len chce.
buchač
05.05.16,18:11
Neííííčujte - RAĎTE !!! ;)
arizona
05.05.16,18:21
Nemam osobnu skusenost, takze neviem, ci ti moja odpoved pomoze.
Ale mam blizku priatelku,ktora prenajima byt,aj RD.To vies,baby...takze poznam vsetky podrobnosti...

S najomnikmi na RD mali problem. Spociatku bezproblemova,mila rodinka.Po asi 2.rokoch zabudali platit najom,cerstvo zrekonstruovany dom a zariadenie boli dost znicene. Po nezaplatenych 3 mesiacoch mala problem ich z domu dostat,nakoniec sa to podarilo.Zostala po nich spust,bolo treba nanovo nahodit podlahy,aj prerobit kupelku.

Samozrejme, ze ju to nahnevalo a stalo dost penazi. A hoci ma v rodine dvoch renomovanych pravnikov, k sudu na vymahanie skody to nedavala.
Ozelela tie straty,lebo usudili, ze sudy a strateny cas by ich vysiel draho a s neistym vysledom vymozenia skody...
Ferdosondo
06.05.16,06:06
Odpoveď na Tvoju otázku: Áno, bol som zainteresovaný do podobného problému.
ivka70
06.05.16,06:11
My by sme aj radili , ale on sa nic nepyta :) len na to, ci sa tu nachadza niekto skuseny :D
Oliwa
06.05.16,08:42
Odpoveď číslo 2: podujmem sa dobrovoľne prispieť do Tvojho prieskumu: aj ja som bola svojho času zainteresovaná do podobného problému... :)
sito
06.05.16,08:50
Ak ho tam už nemáš, buď rád. A sud, napusti ho studenou vodou, vyzleč sa donaha a celý, celučký, celučičký sa doň ponor. Budeš ako znovu zrodený!
Oliwa
06.05.16,08:55
Píše: "zaujímam sa o postup pri vymáhaní sudom"...
Možno plánuje do suda strčiť toho neplatiča... :D
To by bol určite účinnejší, lacnejší a hlavne rýchlejší spôsob vymožiteľnosti práva...
dmc
06.05.16,09:35
odpoved 3: Tiez som bol zainteresovany do podobneho problemu.

Vyriesene - rucne - strucne - skor ako mi vznikla skoda. (ustanovenia zakona mi boli na "prd")
buchač
06.05.16,15:35
Hm...
Ja byť moderátorom ?

Táto a tak položená otázka by skončila okamžite na smetisku.
....a dupľom po tej následnej úprave.
Oliwa
06.05.16,17:41
Pre tých, ktorí budú začiatkom budúceho týždňa vyvolení :D... aby dovtedy nezaháľali a pripravili sa na dekompozíciu problému: :D
http://neuron.tuke.sk/kovacv/minimovka/html/node50.html
buchač
06.05.16,17:58
Oliwa (Dnes 20:41) ... aby dovtedy nezaháľali a pripravili sa na dekompozíciu problému:
====================
Týýýý brďo.....
Z celého textu som porozumel len spojkám a interpunkčným znamienkam...;)
Oliwa
06.05.16,18:40
Tak to si dobrýýý...:D:D:D
sito
06.05.16,21:05
Ty fantom, OPERY, sita nemusíš prosiť, nemôže za tvoj tlak, ani ostatní uvedení, aj neuvedení. Keby si bol byt predal, nie prenajal, bez starosti by si bol, no bol, takto si vôl.
dmc
07.05.16,10:00
prosim neruste...... a nedeprimujte zadavatela....ja cakam na ten kompot....ci komplot....ci nekopresiu..ci na co cakam...tak neruste..... ved pisal aby ste nepisali...tak nepiste...ja mozem...mne nezakazal...........dekompresor....
buchač
07.05.16,10:14
dmc (Dnes 13:00) ...ja mozem...mne nezakazal...
=======================
Ani mne...;) Ale šak niet ani čo, keď niet problém.
Ale dekontaminácia témy by sa aj zišla. :D
sito
07.05.16,11:00
A nie deratizácia? Aby ...
sito
07.05.16,11:34
Oliwa, ten smajlík mi rozhýbal bránicu.

Ak sa ponorí naraz do takej studenej a nie je medveď, veď vieš, ľadový, aj poraziť ho môže, nie toho medveďa, ľadového.

A vieš Ty, či sa cíti, či ho tam v tom sude nepodrží dlhšie ako treba? A potom, jeho pre pár peňazí budú ťahať po súde-doch. A strčia ho do basy, nie ako muzikanta. No vyhrávať mu budú, no nie podľa jeho noty, predstav, no predstav si to.

sito.
hanusvas
10.05.16,12:01
toho, kto je ochotny poradit si vazim. Ale nie toho, kto si iba lieci svoje komplexy, vybija si agresivitu kyda spinu a koho prispevky su navidomoci nekompetentne a prevazne s podstatou nesuvisia. Vaecsinou to vsetko ide ruka v ruke... je zarazajuce, ze jeden z moderatorov sa k takejto skupine hlasi....
ivka70
10.05.16,12:03
Neviem, kto si tu lieci svoje komplexy, ale ja to isto nebudem.
Ak si myslis, ze na takto zneprehladnenu otazku bude mat niekto pri tvojej arogantnosti este chut aj odpovedat, tak sa celkom mylis.
hanusvas
18.05.16,10:25
Dakujem za prispevok. Bohuzial ale, toto je vlastne iba konstatovanie, ze takyto problem nema riesenie...
arizona
18.05.16,10:33
Zial, na SK je to tak, ze slusny clovek sa pravdy tazko dovola.Zakony akoby nadrziavali lapajom a podvodnikom.
hanusvas
18.05.16,11:28
ano, presne ako pises. Ale predsa len, vsimni si, ze aj ta Tvoja kamaratka vzdala pokus ist sudnou cestou uz vopred. V podstate nepoznam nikoho, kto by v takomto pripade mal odvahu to riesit standardnou cestou - cez sud. A ja som sa rozhodol, ze to predsa len skusim. I ked su tam vsetky tie rizika, ktore Tvoja kamaratka uviedla. Ako prve musim zistit, ako to procesne funguje...
hanusvas
18.05.16,11:29
jedini, kto v tejto krajine vyuziva justiciu su ruozni mafiani, zbohatlici, celebrity apod. Ale tak by to v civilizovanej krajine nemalo byt..