Letko
06.05.16,06:57
Ahojte,

spoločnosť predáva drevo. S odberateľmi má podpísané zmluvy na rok s tým, že v zmluve nie sú uvedené žiadne množstvá, len ceny za 1m3.

Odberatelia platia faktúry prevodom, prípadne priamym vkladom na účet.

Otázka:
ak by sme prijímali hotovosť, berie sa limit 5000,- za každú faktúru? Pretože na FS som čítal, že áno, ak je na každú faktúru objednávka. (Každý samostatný nákup nepresahujúci 5 000 eur môže byť zaplatený v hotovosti, lebo sa jedná o opakované nákupy, pričom každý nákup je uzatvorený a platený osobitne na základe samostatnej objednávky).
Ale my k tomu nemáme objednávky, len zmluvu, kde sa nezaväzujeme k žiadnym množstvám a teda sa nedá ani predpokladať cena za rok.

Ďakujem
elisabeth
11.05.16,21:21
ja viem tak, že platby "z jedného právneho vzťahu" nesmú presiahnuť 5000 euro.
Dokonca som čítala vyjadrenie daňového poradcu v r. 2014, že pri založení sro nesmie správca vkladu prijať platby od spoločníkov (boli 3 po 2000 euro, spolu 6000, lebo založenie sro je jeden právny vzťah), čo mi už pripadá choré.
V Tvojom prípade jedna zmluva je jeden právny vzťah. Ale o zmluve sa môžete dohodnúť s odberateľmi, že obaja ju schováte hlboko do šuplíka a ku každej faktúre si vyrobíte samostatnú objednávku a hotovo.
Letko
12.05.16,08:26
My musíme zmluvy vešať na internet.
Tweety
12.05.16,09:48
pokiaľ len zmluvy, je to dobré
Letko
12.05.16,10:19
Zmluvy, objednávky, prijaté faktúry.