krokoušek
06.05.16,08:44
Musí obsahovať výrobok ušitý na zákazku ošetrovacie symboly? Lebo si to neviem dosť reálne predstaviť... Ak si zákazník donesie látku, určite nie. Ale ak mu predám moju látku? Ďakujem pekne, kto má skúsenosť...
avalik
06.05.16,08:18
ak si zakaznik donesie latku poskytnes mu sluzbu usitia - cize nie vyrobok - neoznacujes
ak si u teba objedna suknu a moze si vybrat aj latku, tak mu predas textilny vyrobok - oznacis
ak si u teba kupi latku metraz - spotrebitel musi mat viditelne oznacenie pripojene k navinu

18/1999 Z. z.
Vyhláška Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní zloženia a spôsobe zaobchádzania s textilnými výrobkami

§ 1
Vymedzenie niektorých pojmov
(1) Na účely tejto vyhlášky sa rozumie
a) textilným výrobkom výrobok zložený výhradne z textilných vláken bez ohľadu na použitý postup ich zmesovania alebo spájania a stav jeho spracovania (surový, rozpracovaný alebo hotový výrobok),

§ 2
Zásady označovania textilných výrobkov údajmi o materiálovom zložení
(1) Textilný výrobok určený na predaj spotrebiteľovi alebo pre ďalšieho spracovateľa sa musí označiť etiketou, na ktorej je uvedené správne materiálové zloženie. Ak výrobky nie sú určené na predaj spotrebiteľovi, označenie sa môže uviesť v obchodnej dokumentácii.
TaraNoelle
31.05.16,11:19
a "poteším" Ťa, pracie symboly sú chránené autorským právom a musíš si kúpiť licenciu na ich používanie :) Som si myslela, že je to prvý apríl, keď som to prvý krát čítala, ale NIE JE. http://www.uspesne-podnikanie.sk/vyrabate-textil-alebo-odevy-pozor-na-pouzitie-symbolov-osetrovania