jolaj
19.06.06,11:28
Prosím poraďte, ako máme postupovať. Máme menšiu záhradu a zať postavil v nej záhradný domček. Máme ho niekde prihlásiť a zaplatiť daň ?
Pozemok máme prihlásený, ale daň nám z neho nevyrubujú.Ďakujem.
Elena Navrátilová
19.06.06,15:07
Záleží od veľkosti domčeka, či má základy, atď.
jolaj
20.06.06,03:55
Záhradný domček má základy asi 4x4m, je podpivničený. Je vlastne len 1 miestnosť s podkrovím. V zime je neobyvateľný.
Braňo
20.06.06,04:13
Túto otázku by bolo vhodnejšie položiť pred stavaním. Nakoľko tento domček má betónové základy, jedná sa o stavbu. Ja som pred troma rokmi žiadal o stavebné povolenie k betónovej garáži rozmerov 3,3x5,5 m. Obrát sa na stavebné oddelenie Mestského úradu vo Vašom meste, tam Ti poradia presne.
jolaj
20.06.06,05:42
Prosím poraďte, ako máme postupovať. Máme menšiu záhradu a zať postavil v nej záhradný domček. Máme ho niekde prihlásiť a zaplatiť daň ?
Pozemok máme prihlásený, ale daň nám z neho nevyrubujú.Ďakujem.

Ja by som len chcela vedieť, či máme zaplatiť daň z nehnuteľnosti.
kukučka
20.06.06,06:06
bude to len pár korún, daj si to do poriadku
rede
20.06.06,06:22
Prosím poraďte, ako máme postupovať. Máme menšiu záhradu a zať postavil v nej záhradný domček. Máme ho niekde prihlásiť a zaplatiť daň ?
Pozemok máme prihlásený, ale daň nám z neho nevyrubujú.Ďakujem.


Rozhodne áno. Tam kde platíš daň za záhradu. Musíš ho mať na liste vlastníctva, s ktorým sa preukážeš, tam kde platíš daň z pozemku.
jaros5
19.09.08,22:18
Nechcem otvárať tému s rovnakým názvom;
Mám iné starosti ako zakladateľ tejto.
Môj záhradný domček je evidovaný, zameraný, platím zaň poctivo už niekoľko rokov daň. Stojí na pevných betónových základoch (platňa) 5 x 5 m, lenže je z dreva a predchádzajúci majiteľ sa oň 20 rokov neveľmi staral. Pomaly, ale isto sa rozpadá.
V baumaxe som obzeral : chatka ako z makového kvetu = 50 000,- Sk:eek: a hneď vedľa nej o trošku väčšia = 97 000,-:eek:
Tak som si povedal, ako správny Slovák, "Za ten peniaz si to urobím aj sám.":D
Len sa neviem rozhodnúť či opäť z dreva, alebo vymurovať ( a keď tak z čoho?), alebo sklopiť uši a kúpiť hotovú?:mad:
iriska
20.09.08,11:29
Byť tebou rozpočítam si, koľko by ma stálo drevo, resp. tehly (alebo niečo podobné) a podľa toho sa rozhodni. Ja osobne by som ten hotový domček nekupovala (je to dosť drahé na tú kvalitu/nekvalitu). Dá sa urobiť aj z dreva kvalitný a taký čo ti nezhnije za 2 roky keď to vieš. Takže prajem chuť do práce.