afrikánka
07.05.16,14:00
Prosím o vysvetlenie, čo znamená, keď sa na všetkých LV nachádza červeným vyznačená plomba na základe V-xxxx/2014 zo dňa xxxxx?
ivka70
07.05.16,12:21
Plomba (červeným) informuje verejnosť o tom, že nehnuteľnosti na liste vlastníctva sú dotknuté zmenou. Plomby s označením V (napr. V 342/2015) informujú o tom, že prebieha konanie o vklade, t. j. ohľadom nehnuteľnosti, pri ktorej je plomba vyznačená, bola uzavretá zmluva (napr. kúpna alebo záložná zmluva) a predložená na zápis katastru. Keď kataster (okresný úrad) zápis povolí, zapíšu sa nové skutočnosti (napr. nový vlastník) a plomba sa zmaže.

http://okatastri.blog.pravda.sk/2015/08/03/115/
afrikánka
07.05.16,12:47
ďakujem za odpoveď, ale mám v tom zmätok. LV patria osobe, ktorá v čase vyznačenia žila /ale už nevnímala/ po 6 mesiacoch zomrela, teda nebola schopná žiadnych úkonov. Kto potom môhol "spôsobiť" zaplombovanie? A je možné, aby za takéhoto stavu bolo vytýčené dedičské konanie?
pavol54
07.05.16,13:14
no to sa musíš spýtať na príslušnom oddelení PZ, kataster to len tak niekomu nepovie viac by som sa bál sumy ktorú zabezpečuje
ivka70
07.05.16,13:25
Vkladat zmluvu je mozne do 3 rokov od podpisu, moze to byt nieco starsie, vlozene v tom 2014.
Otazok je tam urcite viac, napr. preco od 2014 este nie je vklad ukonceny.
Jedine zistit na katastri, o co ide.
afrikánka
07.05.16,13:43
o akej sume je reč a prečo sa báť? upresni. dík
branislavp
07.05.16,21:09
afrikánka, ak sú všetky LV "zaplombované" dôjde na základe toho vkladu č...... ku zmene. Ak si príbuzná, na katastri Ti môžu poskytnúť informáciu, inak, nie. . Až po vykonaní vkladu z roku 2014 zistíš zmenu.
afrikánka
08.05.16,08:43
Objasnia to snáď dedičské konania.Plomby sú na LV osoby, ktorá zomrela, a pravdepodobný "autor" zomrel taktiež.
branislavp
09.05.16,02:18
afrikánka môžeš skúsiť hľadať podľa čísla V...... cez www.katasterportal.sk, v ľavej časti "katastrálne konanie" otvorením "Informácie", alebo "Prehľad", alebo "Zobrazovanie prijatých návrhov" . Neviem presne , ktoré z týchto 3-och ponúk keď otvoríš a doplníš podľa V-.... čísla plomby na LV sa dozvieš viac. Aspoň, kedy to bolo podané na kataster. a akých LV sa to týka. Ako uvádzaš, označenie plomby na LV V.... konkrétne číslo, tento stav na katastri je v takom štádiu, na základe toho bude zapísaný na katastri nový vlastník.
afrikánka
09.05.16,07:06
Už som to pred položením otázky skúšala i takto podľa čísla-dozvedela som sa dátum vkladu, ale kým a prečo -tam nie je. Vklad je vložený jún 2014 a majiteľ v decembri 2014 zomrel, zablokovaných je 28 LV. Dedičia sú dvaja, z čoho jeden zomrel 2015-a ten pravdepodobne bude "autor" vkladu. Druhý dedič žijúci v zahraničí ale odmieta akékoľvek kroky k rozuzleniu, i napriek tomu, že ide o desaťtisíce metrov pozemkov a jednu nehnuteľnosť. Mňa ten prípad zaujíma preto, že na niektorých LV sme spoluvlastníci a je možnosť odpredaja pod výstavbu rodinných domov a pod.,nakoľko sa pozemky nachádzajú na hraniciach obcí.
Nandrolon
09.05.16,09:08
Možno nejaký "prechytračený príbuzný" ktorý si to pred smrťou fiktívne kúpil, alebo daroval. Takých prípadov je na slovensku do aleluja!
afrikánka
09.05.16,09:58
Už viem, kde sa nachádzam, ďakujem.
pavol54
09.05.16,10:06
Kataster musí mať konkrétnu zmluvu na základe ktorej sa blokuje majetok máš vôbec aktuálny výpis, lebo plomba je prechodná vec do vykonania zápisu na základe nejakej záložnej zmluvy
afrikánka
09.05.16,13:53
Mám z Kataster.sk čerstvý prehľad, ale musím počkať na 2 dedičské konania, ktorých ja nie som účastníčka, ale moji príbuzní. Ale vďaka "porade" už asi viem o čo ide. Ďakujem prispievateľom.