Moja Miska
07.05.16,16:21
Potrebujeme predat dva mensie byty a kupit jeden vacsi. Kto nam to sprostredkuje seriozne?
misoft
07.05.16,17:32
Nájdi si zoznam RK, prečítaj si o nich referencie a budeš vedieť. Porada to za teba hľadať a zisťovať nebude.
buchač
07.05.16,18:35
Poznám a viem....;)
No čo bolo dobré pre mňa, nemusí byť pre iného.
misoft
07.05.16,18:41
Veď preto to píšem - nech sama hľadá.... my nájdeme a jej to nebude dobré... a potom budeme my tí zlí....
vlado 33
07.05.16,18:53
Pokiaľ predávaš nehnuteľnosť, môžeš si určiť, že budú byty predajné cez všetky realitky v Ke. Ty určíš, komu ponúkneš predaj. Záleží ako sa dohodneš cez sprostredkovateľskú realitku. Overene realitky nájdeš na web stránke realít, poznámka- overené.
buchač
07.05.16,19:39
Potrebujeme predat dva mensie byty a kupit jeden vacsi. Kto nam to sprostredkuje seriozne?

Záleží ale od okolností.
Ide o to, že aké sú rozlohovo menšie byt a aký je ten väčší.
Ide o to, v akom stave sú tie vaše byty.
Ide o to, v ktorej časti mesta sú menšie byty a kde si chcete kúpiť byt väčší.

Dalo by sa uvažovať aj tak, že kúpite väčší byt a po nasťahovaní sa doň predáte tie menšie...predáte realitnej kancelárii za priamy odkup.
Je síce pravda, že nedostanete za tie svoje malé byty predajnú cenu (viď reál), no nebudete mať žiadne iné výdavky spojené s tými vedľajšími nákladmi, pokiaľ sa byty predajú nejakému záujemcovi....a to niekedy trvá dlhšiu dobu.
Prelustruj/te spoločne net...doporučujem http://www.topreality.sk/ ...kdesi vyhľadáš cenové predajné relácie. Podľa nich vychádzaš pri jednaní s realitnou kanceláriou...samozrejme je potrebné počítať, že cena bude nižšia.
-------------------
Ja som takto predal 1 izbový byt v pôvodnom stave.
Cena bola X € podľa ponúk na nete (bolo mi jasné, že toľko nedostanem ;) )...po obhliadke a krátkom jednaní sme si podali so šéfom realitky ruky na spečanie obchodu. Na druhý deň spísané papiere...NIČ som nevybavoval, všetko zariadila realitka. Do týždňa mi cinkla SMS, že love sú na účte...