Romulienka
07.05.16,22:36
Prosím o rady, názory a spôsoby, ako riešiť opakujúce sa zlé a ignorantské správanie žiakov na hodinách. Nechce sa im nič robiť, čokoľvek si pripravím alebo prinesiem, viacerých to vôbec nezaujíma. Snažím sa, nosím aj iné materiály ako majú v učebniciach, napriek tomu sa nechcú učiť. A ešte sú navyše aj drzí, keď ich napomeniem, resp. keď im pripomeniem, čo bolo zadané a čo treba práve robiť. Mám záujem riešiť túto situáciu. Veľmi ma to trápi. Akákoľvek rada pomôže. Ďakujem.
Dáša_
08.05.16,04:07
jak starí sú tvoji žiaci? aký predmet učíš?
avalik
08.05.16,07:40
A co ostatni ucitelia? Ti nemaju problem? Ved predpokladam, ze na poradach riesite aj taketo zalezitosti.
Ak si dobre pamatam z mojich skolskych cias, tak minimum ziakov bolo vyslovene zazratych do ucenia, niektori v skole len prezivali a niektori vyslovene robili zle. Nechce sa mi verit, ze pocas tvojej skolskej dochadzky, vsetci tvoji spoluziaci posluchali a plnili si vsetky povinnosti.
To vas na VS neucili ako zvladat taketo situacie? Rady nehladas na ucitelskych forach ale tu, na prevazne uctovnickom portale? Ver mi, vsade kde sa pracuje s ludmi su problemy, ani klienti/zakaznici neposluchaju dobre mienene rady a poziadavky.

Podla mna pomaha len urcenie jasnych pravidiel, vyzadovat ich dodrziavanie a samozrejme vyvodenie dosledkov z ich nedodrziavania - rovnako pre vsetkych. A samozrejme nezabudnut chvalit - aj za drobnost. Zaujimat sa o ziakov ako o osobnosti, kazdy je z ineho prostredia, ma ine zazemie a problemy sa mozno snazi riesit sposobom, ze ked nemozem byt najlepsi, tak budem najhorsi. Drzostou sa chce ukazat pred spoluziakmi aky je hrdina.

Ja nie som vystudovany pedagog, len obycajny clovek, v zrelom veku ale uz viem, ze niektore veci neovplyvnim :). Snaz sa robit svoju pracu najlepsie ako vies, bud prikladom, spravodliva ... ono sa to na tie decka nalepi. Drzim palce. ;)
sito
08.05.16,07:59
No, hold doba pokročila, aby učiteľka žiakov učením, nemučila. Za našich mladých časoch, tiež tak bolo, ale to mučenie, bez učenia, aj na správny zadok padlo.

Neboj, život, v živote im to niekto pripomenie, ako buchač, vie "mal si sa lepšie učiť" Možno aj na to príde, nie jeden s nich "ja somár".

Nenič si svoje zdravie nad úroveň ich možnosti chápania.
alaya1
08.05.16,08:44
Ak absentuje vrodena autorita, neurobis nic. Preto si na ucitelov pamatame a na niektorych zabudame. Rokmi pedagogickej praxe vsak ziskas zrucnosti, ako zvladat aspon cast ziakov v triede.

Cim viac to budes s nimi riesit, tym viac to budu zneuzivat, nakolko si budu vedomi, ze si v uzkych.

Pomoc by mohla byt ciastkovo v zazitkovom uceni.
buchač
08.05.16,10:13
Hm....

Autorita koho....učiteľa ?
Kde je prirodzená autorita, rešpekt, úcta z domáceho prostredia ?

Učiteľ sa môže aj pokrájať na drobné, pokiaľ žiak - decko má oporu v rodičoch....a keď sa jedná o degešov (cigánov), to je ešte horšia káva.

Zvyšok nemá význam písať....príbehov a zážitkov učiteľov je na nete dostatok.
KoxXxo
08.05.16,18:20
Igor Hnízdo.
tatranka3725
09.05.16,08:22
Vzniknutú situáciu riešiť aj s rodičmi.
alaya1
10.05.16,15:18
To je vsak velmi problematicke, aj ked by to bolo velmi osozne.