Sylviaa
08.05.16,09:20
Prosím, poraďte. Mám už dlhý čas problém s okom, očiari sa nevedia zhodnúť, jeden tvrdí, že je to jačmeň (ale podľa fotiek, čo som pozrela, ako by mal jačmeň vyzerať to zďaleka tak nevyzerá), iná dr. že je to alergia. Ale alergia na jednom oku? Je to taká tvrdšia gulička vnútri horného viečka. Oko m idráždi, je boľavé (oko), na dotyk ale nebolí. Slzí, červená. framykoin nezabral, ani tobradex, tá dr. mi dala aerius tbl na alergiu a kvapkyefflumidex a toto trošku pomáha. Ale hrčka tam stále je. Nepadlo ani slovo o chirurgickom zákroku. No a konečne k mojej otázke - dr. sa ma pýtala, či mám biolampu alebo solux. Ani jedno ani druhé. Tak to už neriešila. Nomne sa podarilo včera zohnať biolampu, tak som si ju s nádejou priniesla a chcem to aplikovať, no na nete som sa dočítala, že je dôležitá farba tej lampy. Ona je žltá. A podľa netu žltá je na úplne iné problémy. Tak som z toho dosť hotová, nechcem si uškodiť a vážne teraz neviem... :( Prosím, máte niekto skúsenosť? Horko ťažko som ju zohnala a teraz zistím, že treba inú farbu :( Vopred ďakujem za vaše rady.
evuš
08.05.16,07:34
Biolampa je żltá? Z vrchu? :D
V pohode si skús s ňou oko liečiť...určite Ťa nezabije...
taiko
08.05.16,07:53
a neboli tam v skatulke aj ine farebne filtre, ktore sa da daju pouzit ?
Sylviaa
08.05.16,08:16
Tak ja myslím, že každý trošku inteligentnejší tvor tu pochopil, že myslím svetlo z biolampy. Asi si ešte nebola v takomto ťažšom duševnom rozpoložení ako ja momentálne, že som to písala dosť v strese a takáto chybička "se mohla vloudit". Ale aj nezmyselná odpoveď od veci je odpoveď, beriem. Inak - pravopis - nie z vrchu ale zvrchu - pýtame sa odkiaľ - príslovka miesta. Želám krásnu nedeľu.
Sylviaa
08.05.16,08:18
Nie, neboli, to mi požičala obrazne povedané kamarátka našej tretej susedy :), ktorú som videla prvý raz v živote. je to už staršia lampa ale vraj plne funkčná, teta stratila už aj návod na použitie, tak preto som tu hľadala na nete a naďabila som na ten problém s farbou. Asi zavolám zajtra doktorke, ale to som práve nechcela, lebo je to síce výborná odborníčka, ale dosť nervózna, tak ju budem "otravovať". Asi niet inej možnosti.
taiko
08.05.16,08:38
prave som sa na stranke bioptron docital, ze zlta je viacmenej univerzalna farba, takze ju zda sa mozno pouzit vo vseobecnosti.
http://www.bioptron.com/How-it-Works/Bioptron-Light-Therapy.aspx
buchač
08.05.16,10:20
Musí byť fasa doktor, keď nevie, čo má robiť....

Biolampa ? Ser na ňu...
Dožaduj sa chirugického zákroku.
Gulička je ztvrdnutý tuk a ten sa len tak jednoducho nevstrebe...treba rozrezať a vyčistiť.
Zákrok na pol hodinku....potom len úľava.
Chobot
08.05.16,12:24
Biolampa je hlúposť, never tomu, že ti pomôže. O biolampe by som vedel písať, už som aj písal tu:
http://www.porada.sk/t257154-biolampa-biostimul-bs-103-skusenosti.html#post2658010
http://www.porada.sk/t247753-aku-bio-panvicu.html#post2580668

Ale k oku. Najpravdepodobnejšie to bude jačmeň. V roku 2010 som to mal aj ja. Taká malá gulička zvnútra viečka, menšia ako zrnko šošovice. Keď som si vyvrátil viečko, tá gulička bola biela, ako na obrázku - to nie som ja, to je pre ilustráciu. Na očnej chirurgii to odstránia cca za hodinu aj s čakaním. Postup ti nebudem popisovať, aby som ťa nevystrašil, ale samé od seba to nezmizne. Ani od biolampy. Stačí mať jeden deň zalepené oko a je to v pohode. Akuráť že potom budeš mať nonokel asi 2 týždne - pozri foto - to už som bol ja.
evuš
08.05.16,12:53
No, bojím sa, že tu nervaňa - nielen pani doktorka :D
terezamaria
08.05.16,12:57
Sylvia vôbec pri biolampe nepotrebuješ farebné spektrum. Normálne si dávaj 3 krát denne po 5 impulzov, je jedno, či budeš mať zavreté alebo otvorené oko. Vzdialenosť od oka bude asi 2 cm. Môžeš si pridať po 3 impulzy aj do obidvoch uší, ale tak, že ju budeš mať celkom opretú o ucho, vylúčiš prievan a z neho túto zmenu. Určite si nepoškodíš ani oku, ani uchu. Držím palce, nech sa Ti to zlepší.
buchač
08.05.16,13:24
Mne rezali vrchné viečko, žiadna modrina...ale postup a výsledok ako vravíš.
Sylviaa
08.05.16,15:20
Počula som, že zákrok trvá 10 min. a tu zrazu že hodina a monokel...paráda...Ďakujem za info, aspoň viem, na čom som.
Sylviaa
08.05.16,15:20
VĎAKA
buchač
08.05.16,15:33
Sylviaa (Dnes 18:20) Počula som, že zákrok trvá 10 min. a tu zrazu že hodina a monokel...paráda...Ďakujem za info, aspoň viem, na čom som.
==================
Tak inak....lebo absolútne nevieš, na čom si.

Never všetkému, čo je popísané a povedané.

Jednému lekárovi ide zákrok od ruky a druhému zasa nie.
Jeden pacient zareaguje úplne inak ako druhý...Chobot mal monokel a ja nie.
Nik tiež nevie predvídať, ako zareaguje organizmus. Mne museli do oka na 3x nakvapkať, pokiaľ konečne bolo oko pripravené...a to nejaký čas trvá.

Capisci ???
buchač
08.05.16,15:39
terezamaria
Môžeš si pridať po 3 impulzy aj do obidvoch uší,...
===================

Ja doplním....môžeš dať pár impulzov trebárs aj do.........a aj tak nepomôže.
---------------------------------

Tie Biolampy sú len solídny odrb (ja tomu vravím primeraným výrazom = ojeb) na jednotlivcov...nazval by som šmejdový tovar.
Pozri sa na link...že na čo všetko sa to dá použiť a vraj to aj vylieči.
http://biolampy.eu/
Ak by to bola pravda, tak lekárske povolanie vymrie...
terezamaria
08.05.16,16:47
Juraj ja mám Bioptron Zepter lampu už cca 20 rokov....bežné príznaky niektorých ochorení celkom s ňou idú....prievan uší, nádcha, zápal hrdla....je to na zmiernenie, nie vyliečenie..............a musím napísať,že nikde som netvrdila, že to úplne vylieči.....písala som, nech sa to zlepší.....
lujza.j
08.05.16,16:59
Mne jacmen fikla ocna...a cau....
buchač
08.05.16,17:30
terezamaria (Dnes 19:47) Juraj ja mám Bioptron Zepter lampu už cca 20 rokov
===================

Hm...LEN 20 rokov ???

Mám doma horské slnko....účinky sú podobné...občas použijem, keď uznám za vhodné.
Pred vyše 50 rokmi som chodil na Solux ku krčnej po operácii...

Solux (a povedzme BIO lampa) je na doliečenie a nie na vyliečenie.
Sylviaa má ten oný na viečku. Tým ožarovaním, vyhrievaním by sa mohol spustiť ešte horší proces ako je to doteraz.

Končím komentár obvyklou vetou :
"Nech si každý robí podľa svojho uváženia, mne je jedno."
pmajap
08.05.16,17:46
Aký fešáčik je ten chobot :)
Chobot
08.05.16,19:04
Samotný zákrok bol 10 minút, ale čakanie, formality, nakvapkanie ... to všetko cca hodinu.
Anika61
08.05.16,20:17
:-)
Sylviaa
09.05.16,13:09
Buchač :) Aspoň som sa v tom mojom neľahkom osude dobre pobavila pri tvojom komentári ohľadne impulzov :) Ďakujem krásne za tvoje (aj ostatných) názory a držte palce. Snáď, keď k tomu dôjde, to prežijem. Len trošku ma trápi myšlienka, že sa mám zveriť do rúk týmto našim dr., ktorí sa nevedia zhodnúť ani na tom, čo mi vlastne je. Tak česť ich práci :) a vám pohodové dni !
buchač
09.05.16,13:37
Sylviaa (Dnes 16:09) Buchač Aspoň som sa v tom mojom NEĽAHKOM osude dobre pobavila pri tvojom komentári ohľadne impulzov
====================
Neľahký osud myslíš ten oný vo viečku oka...???
Ak áno, tak som sa teda fest rozrehotal....

Ale šak dobre...pre niekoho je neľahký osud jebak (sorry, ale inak by nevyznelo) na nose ;) :D a pre druhého niečo oveľa, oveľa horšie...;)
branislavp
10.05.16,01:09
chobot, súhlasím s názorom.
branislavp
10.05.16,01:55
Sylviaa, na Tvojom mieste, by som sa so zdravím nezahrávala, najmä s okom. Ak sa Ti nepozdáva lekár, nájdi si iného. Ja som toho názoru, že sa jedná o zachladnuté stvrdnuté jačmenné "zrno". Biolampa, neviem, či to prelieči, alebo neurobí ešte horšie.. Som toho názoru, že jedine operatívne sa to dá odstrániť. Preto treba zájsť za iným lekárom, konzultovať Tvoj zdravotný stav.
Mám osobné skúsenosti s operáciou jačmenného zrna , ale to bolo už dávno, vtedy som bola v maturitnom ročníku. Urobil sa mi jačmeň vo vnútri oka, po krátkom čase sa mi vytvoril jačmeň aj na druhé oko.. Že vraj som mala nedostatok vitamínu "B". Keďže to bolo vo vnútri oka, vo vlhkom prostredí, bolo to zatvrdnuté, zapálené, iné riešenie nebolo, iba operatívne. Operatívny zákrok bol nepríjemný, ale dalo sa to vydržať, nič hrozné. Potom zalepené oko, nejaké mastičky, kvapky. Žiadny monokel na tvári som po operácii nemala. Takže dva krát mi jačmeň operatívne odstránili.
Hľadaj pomoc u ďalšieho očného lekára, aj u viacerých, nezanedbaj to.
taiko
10.05.16,05:32
nuz ja by som terapiu svetlom az tak a priori nezatracoval. Carnici zepter lampa pomohla preliecit zlomenu kostrc. Opuch a bolest neustupovali a neustupovali a po dennom svieteni zacali ustupovat a ustupovat. Ale mozno to nebolo biolampou, to sa dokazat neda.

V kazdom pripade je dost research-ov o terapii svetlom, ktore poukazuju na moznu efektivitu v niektorych pripadoch.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25606338, alebo
nap http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4126803/, alebo
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21637900, alebo
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19473072