roman01
19.06.06,12:11
Viete mi niekto poradiť? Chcem začat podnikat ako prepravca tovarov ,Kurierske služby.Prepravu by som robyl osobným autom alebo pickapom.Co vsetko k tomu potrebujem vybaviť? Dakujem za kazdu radu.
Dana K.
19.06.06,10:30
Hlavne potrebuješ živnostenský list, prihlásiť sa na DÚ ako platca dane z príjmu, zaplatiť daň z motorových vozidiel, prihlásiť v zdravotnej a sociálnej poisťovi ako SZČO a iné ma zatiaľ nenapadá. Ale určite je tu ohľadom toho viac príspevkov v starších témach,tak skús pohľadať.
Muška
19.06.06,10:39
Neviem ako je to ak chceš robiť prepravu osobným autom. Ale dopravca na nákladných autách musí predložiť aj finančú zábezpeku na každé vozidlo.
Roman, kľudne si zavolaj na Živnostenský úrad čo potrebuješ k otvoreniu takejto náplne živnosti - určite Ti poradia.
roman01
19.06.06,10:55
Tieto zakladne kroky ako ZL , DPH ....su mi jasne no ale ako je to s tou zabezpekov a odbornov sposobilostov? Dakujem za radu Danke aj Muške
roman01
19.06.06,11:04
Dalsia vec ktora ma zaujima je ,ci musim mat auto predtym ako zacnem vybavovat zivnost? Alebo auto mozem kupit az potom.Ako je to potom s naslednymi odpismi?
Dana K.
19.06.06,11:21
Dalsia vec ktora ma zaujima je ,ci musim mat auto predtym ako zacnem vybavovat zivnost? Alebo auto mozem kupit az potom.Ako je to potom s naslednymi odpismi?

Je jedno kedy to auto kúpiš. Odpisovať ho môžeš až vtedy,keď ho zaradíš do podnikania. A odpisy sa robia podľa toho,či je na lízing alebo kupuješ v hotovosti. Pri lízingu sú mesačné,pri hotovosti ročné.
roman01
19.06.06,11:29
Danka dakujem .
Pravdu povediac mam v tom totalny hokej a mam vcelku strach sa dotoho aj pustat.
roman01
19.06.06,11:31
Znamena to ,ze aj ked auto kupim v juli a zacnem podnikat pr. v novembri viem si celu nadobudaciu hodnotu auto odpisat?
Dana K.
19.06.06,11:36
Znamena to ,ze aj ked auto kupim v juli a zacnem podnikat pr. v novembri viem si celu nadobudaciu hodnotu auto odpisat?

To je dosť diskutabilné, lebo v novembri by si ho do podnikania mal zaradiť v hodnote,akú to auto v tej chvíli má. A auto stráca na hodnote pomaly každým dňom. Takže tú vstupnú cenu treba dosť zvážiť.
Dana K.
20.06.06,06:24
Danka dakujem .
Pravdu povediac mam v tom totalny hokej a mam vcelku strach sa dotoho aj pustat.

Zváž si všetky pre a proti, v kľude pouvažuj, a potom sa rozhodni. Tu na porade nájdeš veľa ochotných odborníkov,čo ti poradia. Sadni si k netu a hľadaj aj v starších témách, ak nenájdeš odpoveď,tak sa pýtaj,pýtaj, pýtaj. Myslím,že tu ešte nikoho za opýtanie sa nezbili.:) :D :o A podľa mňa trošku zdravého strachu nezaškodí. A také niečo prežíva asi väčšina začínajúcich podnikateľov,ale keď to neskúsiš,nezistíš či je to dobré alebo zlé. Netreba chcieť na začiatku zarábať milióny a ono to postupne pôjde. Budem ti držať prsty, nech sa správne rozhodneš. (Dúfam,že som nebola veľmi mimotemy )
roman01
21.06.06,07:36
Dakujem Danka za povzbudive slova.Ja teraz pracujem v jednej firme ako zamestnanec uz pat rokov no uz ma to prestava bavit. Rad bysom sa postavil na vlastne nohy a trapil sa sam .Urcite z toho mam strach no stale si vravim ,ze az take hrozne to nemoze byt ak sa tym zivia mnohi iny.Ako som uz spominal mam vtom naozaj riadny chaos ale pomaly sa tym dostanem.Mam nocnu moru pri predstave faktura, dph,odvody.....
Dana K.
21.06.06,09:59
Dakujem Danka za povzbudive slova.Ja teraz pracujem v jednej firme ako zamestnanec uz pat rokov no uz ma to prestava bavit. Rad bysom sa postavil na vlastne nohy a trapil sa sam .Urcite z toho mam strach no stale si vravim ,ze az take hrozne to nemoze byt ak sa tym zivia mnohi iny.Ako som uz spominal mam vtom naozaj riadny chaos ale pomaly sa tym dostanem.Mam nocnu moru pri predstave faktura, dph,odvody.....

Tak si stále predstav, že nebudeš mať nad sebou žiadneho šéfa, dovolenku si schváliš sám kedy budeš chcieť, nadčasy budeš robiť iba dobrovoľne atď.:D Všetko má svoje plusy aj mínusy. Ale ako som už asi písala, kým neskúsiš, nezistíš ....;)