Michal Ehmehm
09.05.16,07:13
Pred pol rokom sme s partnerkou kúpili byt. Kompletná rekonštrukcia, výborná lokalita, dobrá cena. Poslednú dobu mame problém so susedou pod nami. Píše nám ľúbostné listy do schránky, že sme hluční, rušíme nočný kľud a podobne. Panej som vysvetlil, že pracujem nerovnomerne a niekedy prídem z prace aj o polnoci a nie je možné prejsť z chodby do spálne bez toho, aby som sa nohami dotýkal podlahy. Proste vadí jej, keď chodíme, keď sa rozprávame a podobne. Vadí jej, keď vysavame v nedeľu. Nočný kľud vždy akceptujeme, aj cez deň sme ticho, akurát keď sa upratuje, tak vysávač, pripadne nejaký mixér v kuchyni a jej vadí aj to... Posledné dni jej vadí, keď ráno o šiestej vstávame a o pol siedmej si dovolíme otvoriť skriňu a obliekať sa a pritom sa rozprávame. Dnes napríklad búchala na radiátor ako bez zmyslov. Otázka = čo s ňou?
faro1
09.05.16,05:23
Kompletná rekonštrukcia, výborná lokalita, dobrá cena.
------------------------------------------
Pri rekonštrukcii ste znepríjemňovali bývanie susedom v celom dome, tebe to samozrejme nevadilo, pretože počas rekonštrukcie si tam nebýval. Teraz ti to susedia vracajú, keď tam bývaš. Rekonštrukcia, samozrejme s trendovými plávajúcimi podlahami, ale aký hluk sa prenáša touto podlahou už nevieš. Najprv sa pozri na seba a potom si uvedom, kde sa stala chyba.
ivka70
09.05.16,05:30
A nekupili ho nahodou uz zrekonstruovany?
faro1
09.05.16,05:35
Ale to je jedno, hluk pri prerábke produkoval byt a suseda nevie, kto prerábal, či predchádzajúci, alebo terajší majiteľ.
jslancik
09.05.16,05:37
ako vždy, píšeš tu tvoj názor (veľmi subjektívny). Je rozdiel "prejsť" a "prejsť". Je rozdiel rozprávať a rozprávať. Je rozdiel vo všetkom. Ak ste zvyknutí po sebe kričať (resp. "hlasno rozprávať"), tak sa nečuduj, že s tým suseda nechce nič mať.
Predpokladám, že rekonštrukciu ste zvorali, keďže počuť vaše kroky a rozprávanie. Pod plávačku či parkety sa dáva podložka príslušnej hrúbky. a papučami s mäkkou podrážkou sa dá tiež veľmi ulahodiť susedom pod vami... Ak je teda snaha.

Vysávanie v nedeľu, najlepšie na obed, to je fajný zvyk. vaša voľba. A voľba susedky je tá, že môže deň čo deň umývať rádiatory (s patričnými zvukmi).
Ako môže počuť, že otvoríte skriňu? prepáč, ale tvoja verzia má veľké medzery. Mám nad sebou starú susedu, ktorej ukrutne vŕzgajú všetky dvere. ale iba dvere, nie skrine. a nedá sa povedať, že by spravila niekedy "kompletnú rekonštrukciu" :D

Celkovo - prial by som ti bývať nejaký čas pod niekým hlučnejším. Potom by si inak pristupoval k vlastnému hluku a bol by si omnoho ohľaduplnejší.
jslancik
09.05.16,05:37
si ma predbehol :)
faro1
09.05.16,05:38
Otváranie skrine, samozrejme s posuvnými dverami a skriňa postavená na laminátovej podlahe to je ako keby prechádzal vlak pri dome.
buchač
09.05.16,05:42
Otázka = čo s ňou?

Zlá...veľmi zlá otázka.
Správne znenie je ..." Čo s vami ?"
Pred pol rokom kúpený byt. Rekonštrukcia trvala cca 2-3 mesiace....Takže čistý čas bývania je tiež pár mesiacov.
Pani búcha, je nervózna, ... možno má aj zdravotné problémy, ale toto ste asi nevzali do úvahy.
Pani ešte len začne búchať, bude nervózna, ak sa vám narodí dieťa a bude večne (za každú blbosť) plakať. Neskôr prídu prvé krôčky po tej fasáckej umelej podlahe, potom pobehovanie...a zvýši sa aj intenzita zvukov...a tak až do puberty.
---------------------------
To, čo som popísal, sa dialo v byte o poschodie nižšie, kde dve dievčatá vyrástli.
Lenže ja mám kvalitnú hi-fi súpravu a počúvam perfiš rock, vždy som vyhral. ... a keď bola dole žúrka, aj poliši sa unúvali ;)...a ráno mali susedky budíček v podobe solídnych decibelov.
---------------------------
Vži sa do situácie iných a podumaj nad sebou.
Mysli aj na to, že niekto ráno o 6 vstáva a niekto len vtedy zaspal...
Mysli aj na budúcnosť...nikdy nevieš, ako dopadneš po pár rokoch a nejaký budúci sused pôjde vám brutál na nervy...a kľudne aj účelovo.
bodliak
09.05.16,05:46
Predať byt a ísť inde.
arizona
09.05.16,05:48
Mozno ta dobra cena bola a s bonusom "milej susedky".

No,ale vazne.
Toto je dan za dnesne,moderne zariadovanie bytov, kde nema co tlmit zvuky. Minimum nabytku,ziadne tazsie zavesy,ziadne koberce a pod., takze zvuky sa siria.
Ak sa pri rekonstrukciu zanedbali nejake protihlukove opatrenia,problem bude pretrvavat nadalej.
Skus dat do bytu aspon zopar "tlmiacich" prvkov,napr.koberec na vacsie plochy,to trochu pomoze. Ale napriek tomu si budete musiet zvyknut zit s tym, ze vsetko co robite,pocut u susedov..
ivka70
09.05.16,05:57
Dav
09.05.16,06:07
1. ignorovať
2. odsťahovať sa
3. spriateliť sa s ňou
expeeert
09.05.16,11:09
Ale je rozdiel aj mať normálneho suseda, alebo takého, ktorému vadí z princípu všetko. Aj to čo je v rámci normy. Ťažko sa to hodnotí, keďže poznáme len subjektívny názor jednej strany.
bubkoch
09.05.16,15:20
mimoriadne primitivny nazor
faro1
10.05.16,03:12
mimoriadne primitívna reakcia bubkoch.
zolik2001
11.05.16,10:04
Az take medzeri nema. Ja sam som prerabal a dal som si dost zalezat aj an podlahach a odhlucneni. No pocujem ako sused nema namazanu skrinu ked ju otvara ci vrzgajuce dvere od vedla alebo ked fajcia v zime a cez digestor to citit u mna vo Wc cez stupacku ci hlasny televizor kedze stary pan je nahluchly, no na vymenu mame dvojrocnu dceru a ta vzdy pred spankom vybija poslednu energiu a tak zvykne behat a zakazte takemu drobcovi ze nemoze. takze to mame so susedom vysporiadane aj ked viem ze to nerobia naschval a ani my.
No ako pises je rozdiel prejst a prejst. Moja priatelka tiez chodi po byte ako slon a upozronujem ju na to ze nech nerobi to co nechce aby sa jej vracalo lebo ludia sa zvyknu hnevat na inych ale sami seba nevidia.
Budte radi ze vam nik nepusta hlasnu hudbu a basi to jedine dokaze mna vytocit do nepricetnosti no nastastie sa to nestava :-)
Tiez musim napisat pokial byvate v nejakej novsej stavbe tak sa ani necudujem ze nieco pocut. V istej dobe v ramci uspory su steny tensie a to pocut aj kychnutie takze vtedy zit v byte kde doslova musite sepkat ci plazit sa nieje nic prijemne.
Michal Ehmehm
18.05.16,14:43
Pre všetkých chytrakov = byt sme kúpili zrekonštruovaný, takže ja som nikomu život nezneprijemnoval. K mojej chôdzi = chodím tak, aby som nikoho nerusil. K mojej skrini =rolldor. Panej som vysvetlil, že ak chce, môže na mňa podať oznámenie na OoPz = rušenie nočného kľudu, schválnosti = avšak tam by mi musela dokázať úmysel a verte mi, ja úmysel nemám. Nad nami je rodina s malými deťmi a to je buchot, to vám poviem. A čo s tým? Nič. Ja si nazivam v zmysle platných zákonov a vyhlášok...
sito
18.05.16,20:45
Zvaľme to na komunistov, že stavali z papierového betónu, ako Japonci v kedysi tie priečky, papierové. Jedna citlivá pani a hneď je signalizované zemetrasenie v dome, spoločnom. Za hlukom aj teplo ide, šíri sa?
Wotan
19.05.16,04:57
suseda ma stastie, ze nad nou nebyvam ja... taky metal na plne pecky cez den by ju dal dole urcite.. :D