barano
09.05.16,07:30
Viete mi poradit, ako rozpoctovo zadefinovat naklady na webovu stranku?

Stránka bude mať hodnotu 20000 EUR (je to velky portal, databazy, pre logisticku firmu), pričom pôjde o dodávku viacerých súčastí za 500-7000 EUR. Bude to ale dodane ako jeden, alebo dva celky (ak dva, tak po 10000).

Máme ju dať do bežných výdavkov, alebo do kapitálových výdavkov?

Pozeral som usmernenie ministerstva financií, tam to nebolo úplne jasné.
Link: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=3535

637003 Propagácia, reklama a inzercia
Patria sem napr. výdavky za vytvorenie web stránky v medzinárodnej sieti INTERNET, vládnej sieti GOVNET, vizitky, zastúpenie a účasť na výstavách a expozíciách, prepis šotov, novoročné pozdravy.


alebo to je bezny:
633013 Softvér a licencie

alebo to je kapitalovy:
710 Obstarávanie kapitálových aktív
711003 Softvéru
anika
09.05.16,07:02
Podľa ceny je to kapitálový výdavok.
barano
09.05.16,07:09
aj v pripade, e to bude vela samostatnych casti (dodanych ako jeden celok)? mna najviac matie to usmernenie MinFin, ze 637003 Propagácia, reklama a inzercia
Patria sem napr. výdavky za vytvorenie web stránky v medzinárodnej sieti INTERNET, vládnej sieti GOVNET, vizitky, zastúpenie a účasť na výstavách a expozíciách, prepis šotov, novoročné pozdravy.
anika
09.05.16,10:23
Na 637003 sú bežné výdavky a nie kapitálové a keďže celý celok ja suma okolo 20 000 tak je to jednoznačne kapitálový výdavok a taktiež je to hradené nie z rozpočtu bežných výdavkov, ale z rozpočtu kapitálových výdavkov. Ešte jedna otázka mate pridelené v rozpočte aj kapitálové výdavky? Ak máte rozpočet len na bežné výdavky a chcete to obstarať v rámci tohto rozpočtu, tak by je potrebné požiadať o zmenu rozpočtový prostriedkov. Zaradiť sa to musí ako celok a nie xy častí.
barano
09.05.16,11:48
zatial si mozeme vybrat, ako to rozpoctovo zadefinujeme - ci ako bezne (obstaranie sluzieb a tovarov), alebo ako kapitalove.

budu to teda kapitalove. dakujem za radu.