tosot111
09.05.16,11:20
Aký je postup pri kúpe nehnuteľnosti (garáže) môže nehnuteľnosť predať osoba na základe splnomocnenia od rodičov?
Chobot
09.05.16,09:37
Môže. K zluve sa priloží norársky overené splnomocnenie.

Ako kupujúci by som si ale takú kúpu riadne overil - či rodičia skutočne splnomocnili danú osobu. Žiadal by som aspoň jedno stretnutie so skutočnými majiteľmi a zvyšok - formality by sa už riešili so splnomocnenou osobou.
tosot111
09.05.16,09:48
A keď bude to splnomocnenie notársky overené že tam budú podpisy otca a matky ani tak to nieje 100% iste?
Chobot
09.05.16,11:55
Dnes sa robia rôzne podvody. Najistejšie je, keď ti predaj tí rodičia potvrdia. Teda že vedia o čo ide a súhlasia s predajom.

Aj tu na porade je veľa prípadov, kedy deti pod rôznymi zámienkami donútili rodičov, aby podpísali splnomocnenie, pričom rodičia ani nevedeli, čo podpisujú. A ešte horšie je, ak majú aj súrodencov, ktorí o takýchto pirátskych činoch tiež nemali páru. Len zrazu, keď sa predal rodičovský dom, tak zrazu bol problém. Predstav si, že by si to kúpil a krátko na to by iný súrodenec dal zmluvu na súd, že splnomocnenie bolo podvod.

Možno je všetko v poriadku a syn len vybavuje veci za rodičov. Ale za preverenie situácie nič nedáš. Ak je to čisté, nemal by mať nikto problém s krátkym stretnutím. Vymysli si nejakú zámienku, že sa rodičov chceš popýtať k domu nejaké informácie o histórii domu. Alebo na rovinu povedz, že sa chceš len stretnúť s majiteľmi. Ak sa začne mladý ošívať a vymýšľať dôvody prečo nie, tak by si sa mal mať na pozore.
dmc
09.05.16,17:19
Ked rodicia vedia ist overit podpis na splnomocnenie - tak urcite vedia ist overit podpis aj na kupno-predajnej zmluve. (aj ked dovod sa moze najst) Pri kupe nehnutelnosti by som sa na splnomocnenie nespoliehal. ....ale su to tvoje preniaze.