Papucz
09.05.16,14:27
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť akou najlepšou cestou vložiť majetok do sro. Jediný spoločník, jediná figurujúca osoba v sro vyvinula softvér ako fyzická osoba, chcem teraz tento majetok vložiť do sr.o, akým spôsobom ako prevod zo súkromného užívania do podnikania, ako dar, navýšenie ZI? Ide o softvér určený na predaj, reálne ho už aj kúpili v tomto roku. Znalecký posudok máme 1/2016, všetky autorské práva teda prejdú na sro ktorá s týmto softvérom bude obchodovať. Viem to zaradiť sumou určenou v znaleckom posudku, alebo môžem si aj daňové odpisy uplatniť? účtovať to chcem 041/413, 013/041, 551/071. sro bude mať práva na predaj softvéru dalsím zákazníkom. ďakujem za odpoveď.


Tak len pre info, keďže mi nikto neporadil, z finančnej správy som sa dovolala odpovede konečne a dali mi súhlasné stanovisko na môj postup - vložím do obchodného majetku darom - spoločník daruje sro, zaradím softvér, a odpisujem - účtovné = daňové odpisy. účtujem 041/413, 013/041, 551/073, s tým že spoločník prevedie všetky vlastnícke práva na sro, tá bude môcť predávať zákazníkom softvér, čiže nadobudnutý softvér je majetok potrebný na dosiahnutie a udržanie príjmov sro. amen