wATAw
09.05.16,17:20
Dobry den, prosim Vas, aky je poplatok vo VUB banke za platbu kartou v Rakusku?
misoft
09.05.16,15:27
http://www.strejda-google.cz/#poplatky+za+platbu+kartou+v+zahranici+vub
Mimochodom - i VUB má svoju web stránku - čo takto sa tam doklikať?
Alebo nevieš klikať, alebo si taký/á lenivý/á klikať.....
avalik
09.05.16,15:53
Ale misoft ma pravdu, na stranke banky mas poplatky, a ked sa ti nechce hladat, tak si zavolaj do banky.
misoft
09.05.16,16:56
"Nemáš za čo...."
Mimochodom - wATAw - miesto písania komentu sem do Porady, mohla byť informácia o poplatku už na tvojom monitore...
ivka70
09.05.16,18:17
Za platbu kartou v zahranici sa neplatia poplatky.
Tie sa platia za vyber hotovosti z bankomatu, platit ale mozes bez obmedzenia a bez poplatkov.
avalik
09.05.16,20:09
dostala si radu - pouzit google, stranku banky alebo telefonovat do banky ... a aj link - staci kliknut ... ked si schopna sa registrovat na poradu, zadat otazku a vypisovat siahodlhe komentare, tak si vies dat do googla vub karta poplatky ... poradaci radia zadarmo vo svojom volnom case, tak sa ukludni a podakuj misoftovi a ivke za odpoved
lujza.j
10.05.16,17:30
A ty co tu tolko "kvakas" tiez mas asi casu....tolko kecov....by jeden neveril:---:D
buchač
10.05.16,17:54
wATAw (Včera 20:24) Miesto odsudzovania, moralizovania, poucovania a urazania mi radsej mohla byt poskytnuta jasna a zretelna odpoved dvomi-tromi klikmi na vasej klavesnici. Pre niekoho som lenivec, ale po svete beha kopec ludi, co maju podobnu, alebo aj uplne inu otazku a napriklad nevedia googlit, nemaju dostatok casu na vyhladavanie, nemaju orientacnu schopnost medzi tolkymi informaciami, maju problemy s pripojenim sa na siet, nemaju dostatocne dobry zrak, potrebuju prakticke skusenosti od inych a nie len teoriu...
==================

Taká otázočka...neriešme teraz nejakú smiešnu kartu ohľadom platieb cez banky.
No sú oveľa dôležitejšie otázky a problémy...povedzme v oblasti nemovitostí, zmlúv, práva, zdravotníctva...atď. Tieto sa nejak veľmi nemenili (občasná aktualizácia) a nie jeden vyhľadáva pomoc na internete.

No samotný internet ako taký je pomerne mladá záležitosť a vystáva fiktívna otázka.

"Čo robili neschopní jednotlivci pred 20 rokmi, ako sa dostávali k informáciám ?"

Nuž behali po úradoch, vypisovali žiadosti, oslovovali právnikov....atď.

Nechápem Tvoje rozhorčenie...miesto neho by som doporučoval učiť sa používať internet.