majkaaa
09.05.16,19:12
dobry den,
prosim vas je mozne kupit na firmu ktora je platca DPH nejaky tovar ale nezaevidovat to do uctovnictva? Treba to zaevidovat do uctovnictva ked to ma na vlastnu potrebu? Je to vyhodnejsie kupit cez firmu su tam zlavy. Dakujem
Tweety
09.05.16,17:17
Ak si živnostníčka a tovar si nekúpila na podnikanie, faktúru zaúčtuješ do osobnej spotreby, VNZD.
majkaaa
09.05.16,17:56
a ked sa to nezaeviduje do uctovnictva vobec je to dost spatne? ide o to ze kamaratka to spravila minuly rok ze nedala uctovnicke doklad fakturu, ktora bola vystavena na firmu-zivnostnicku ale nebola zahrnuta do uctovnictva. Co s tym?
kn-alka
09.05.16,19:03
na výdavky je nárok, nie povinnosť, ak si niekto neuplatní výdavok, je to jeho problém

Koľko faktúr vo svete nie je v účtovníctve....by si sa nedopočítala :D
Dav
09.05.16,19:06
hlavne ak ani úhrada nešla cez účtovníctvo a hlavne nie z účtu, ktorý je len firemný
majkaaa
10.05.16,07:48
dakujem velmi krasne, nie praveze sa to nepredalo cez firmu ani sa to neplatilo cez ucet firemny. Zaplatila to dobierkou. Tak to sa mi ulavilo :)
Alenaa
10.05.16,08:07
Podľa mňa problém by bol v prípade, ak by sa tovar kupoval na firmu v zahraničí (EU) bez DPH. V tom prípade by faktúra mala byť zaúčtovaná, dodanená/oddanená.