erikkubica
10.05.16,09:57
Ahojte,

mám nápad na ktorý ma inšpiroval ešte dávnejšie jeden film a nezdá sa mi to až také nemožné, len neviem či to je zákonom/právne dovolené.

Aktuálne som freelance programátor živnostník (tj. ohlásená živnosť na IT služby), tým pádom v určitej hodinovke ponúkam sám seba na splnenie programátorských prác.

Napado ma či je na to možnosť, aby prakticky na hoci aký účel (okrem sexuálnych a iných nelegálnych vecí) by som dal do prenájmu sám seba, nech je o že niekto potrebuje niekde človeka (nech je to stavba, túra, obchodné jednanie, niekomu sa vyplakať na ramenách,... hocičo).

Ak sa to dá nejaký spôsobom ako? Stačí ostať na živnosti (a ohlásiť všetky existujúce možn vec i ktoré môžem voľne robiť) alebo treba sro (napr. lebo živnosť nemá takéto možnosti)

ďakujem
Kabaka123
10.05.16,08:03
pozri sl službu hodinový manžel (nájomný manžel)
http://www.hodinovymanzel-bb.wbl.sk/CENNIK----.html
Mila123
10.05.16,08:08
čítala som miesto nájomný manžel.......čítam nájomný vrah
Oliwa
10.05.16,08:10
Ozvi sa na jeseň... Bude nám treba rýľovať záhradu. :D Na ramene mi potom plakať nemusíš... ;):)
erikkubica
10.05.16,08:13
Ďakujem, ale toto je skôr "servis" ktorý pôjde k domu, nie je to až tak všeobecné ako si to predstavujem ja. Či to už je jedno? Už len preto lebo napr. v scenári kde by ma zavolali na výpomoc na stavbe a nie som na to oficiálne vyškolený/nemám na stavbu ohlásenú živnosť tak nemôžem to proste fakturovať. preto hľadám niečo také "všeobecné" kde fakturujem to, že človek na prenajal, a to už je jedno, čo v tom čase budem robiť a komu budem robiť.
erikkubica
10.05.16,08:17
plakanie na ramenách sm myslel naopak :D napr. neikto kto je osamoený a nemá nikoho a potrebje to vydať zo seba :D ale každoádne to bol iba pre príklad že hoci akú hlúposť
ivka70
10.05.16,08:52
Hovori sa tomu aj personalny leasing.
Firma ci obcan si prenajmu pracovnika do dobu, ktoru potrebuju, s tym, ze zmluvu uzatvaraju s tym, kto zamestnavava leasingovanych pracovnikov.
jslancik
10.05.16,09:11
hodinový manžel je pojem starý možno 10 rokov. a jeho neslušnejšia verzia už mnohé storočia. si ešte nepočul? :D
a na to, čo si ty predstavuješ, ti stačí obyčajná živnosť - s miliónom živností - aby si robil a fakturoval iba činnosti, na ktoré si oprávnený. Dlažbu by si klásť nemohol, výškové práce na stavbe - hm, hm. môžeš sa ponúkať ako chlapec pre všetko. Lenže takých je veľa, ktorí "vedia" spraviť "všetko". A pritom nevedia nič spraviť perfektne, lebo majú veľmi široký záber a nie sú špecializovaní.
buchač
10.05.16,09:16
Kúúúwa....a ja také veci robím zadarmo ??? :eek:
Makám, robím biznis, aj sa mi vyplačú na ramene...aj oné...:rolleyes:
lujza.j
10.05.16,09:28
plakanie na ramene-bútlava vrba....tak som kedysi volala predvolaných na výsluch....unavená som bola ako pes.....opýtala som sa jednu otázku....pomimo a už to išlo:).....ludia povedia kadečo....aj story o viac násobných orgazmoch:D..len neviem či sa sťažovali alebo machrovali....
jslancik
10.05.16,09:29
no to je jednoznačne sťažnosť :D
erikkubica
10.05.16,09:40
tak majstrov je eľa aj takých čo píšeš. preto môj zámer by bol skôr personálny než nejaký pracovný. určite nepôjdem na savbu za 5 eur ak programovaním doma zarobím viac na hodinu. a toho som si vedomí že takéhoto človeka asi raz za rok niekto potrebuje takže.. neberiem to ako primárne zarobenie, skôr koncept na vybudovanie niečoho takéhoto
Ing. Ľubomír Janoška
10.05.16,09:43
Šak boli na vyšetrení, ne?
lujza.j
10.05.16,09:55
Jaj len pri niektorych....telenovela.:(....
Oliwa
10.05.16,10:40
Ja viem, že si to myslel naopak... len aby to po tej rýľovačke nedopadlo naopak...:D Ak teda jediný pohyb, ktorý pravidelne prevádzkuješ, je klikanie myšou:D... Ale možno máš super kondičku a na bruchu pekáč buchiet...:D
Ešte by bolo zaujímavé, akú predstavu máš o hodinovej sadzbe... či v závislosti od činnosti alebo nejaký paušál...:D
Robil by si aj plačku? :D:D:D
erikkubica
10.05.16,10:44
Aktuálne garantovanú hodinovku na full time mám 7 éčok, takže treba prirátať nejakú sumu aby sa mi to oplatilo :-).. a čo sa týka kondičky.. no hej. som na tom celkovo zle hlavne od kedy nebívam v RD ale v garzonke
buchač
10.05.16,10:49
erikkubica (Dnes 13:44) Aktuálne garantovanú hodinovku na full time mám 7 éčok, ...
=====================
Tých 7 éčky je akože minimálka a následne si pridávaš nejaké príplatky za obtiažnosť práce ?
erikkubica
10.05.16,10:59
nie myslím to tak, že ako aktuálne som freelance programátor viac menj full time kde si fakturujem na hodinu 7 éčok. Ako som v jendom komment spomínal, nemyslím na typ práce ako je napr stavba, opravovanie a podobne. ale niečo personálne, nereálny príklad: boháč nemá čas/nechce sa mu a potrebuje vyriešiť zopár vecí, tak si ma prenájme aby som to vyriešil namiesto neho. alebo žena s ktrou sa nikto ani do sova nechce dať chce mať nejaké príjemné stretnutie večeru a podobne, bez toho aby to bol nejaký úchil z pokecu... skratka panáčik ktorý sa prispôsobí k požiadavkám klienta. ale určite to nebude menej než 20éčok na hodinu. luxus služba pre luxus ľudí
Oliwa
10.05.16,11:08
To je naozaj nereálny príklad, s tým boháčom... Ten má firmy a v nich svojich panáčikov... asistentky/asistentov... či už osobných alebo neosobných...:D
erikkubica
10.05.16,11:12
tak reálny príklad sa ťažko povie, koľko ľudí toľko možností. ani nepočítam s tým že to sa hlavne na slovensku nejak dá rozbehnúť. preto je to iba zatiaľ "nápad" ktorí už viem vĎaka vám každému kto odpísal, že sa zrealizovať oficiálne dá, už len musím prísť ako nato a akú skpinu ľudí osloviť
Oliwa
10.05.16,11:59
Napr. skupinu poraďákov...:D:D:D
Oliwa
10.05.16,12:41
Lui, aspoň vidieť, že si svoju robotu neflákala... vyšetrovala si do hĺbky... :D
kopretinka
10.05.16,14:08
erikkubica (Dnes 13:59)
alebo žena s ktrou sa nikto ani do sova nechce dať chce mať nejaké príjemné stretnutie večeru a podobne, bez toho aby to bol nejaký úchil z pokecu... skratka panáčik ktorý sa prispôsobí k požiadavkám klienta. ale určite to nebude menej než 20éčok na hodinu. luxus služba pre luxus ľudí.

tomu sa hovorí gigolo.
lujza.j
10.05.16,14:11
:D...ja som tak pomahala...este to ani v logu nebolo...u mna sa "vykecal" kazdy:) aj som si to chcela na kancelariu prilepit....hodiny butlavej vrby..od-do.....:)
Kabaka123
10.05.16,14:27
tak tak tak
lujza.j
10.05.16,14:39
:eek: oliw..nestras.....si vystacim :D...chlapec chce silno robit diefku pre šecko....alebo defku:D
misoft
10.05.16,15:16
erikkubica
11.05.16,20:22
:D ok stop každý, už si pomaly budem pripadať ako by som chcel byť ako nejaká prostitútka